Advertisement

Citigroup, Türk Lirası için, dolar ve eurodan eşit ağırlıklı oluşturulan sepet karşısında, giriş seviyesi ile birlikte, 3.02 hedefi ile "sat" tavsiyesinde bulundu.

Citigroup, tavsiyesinde, zarar kesme (stop loss) seviyesini 2.825'e koydu.

Citigroup Döviz stratejisti Luis Costa tarafından hazırlanan raporda, Türk Lirası'nda "short" pozisyonun haftanın fikri olduğunu vurguladı.

Suriye sınırındaki gürültünün yoğunlaşmasının koalisyon görüşmelerini daha zor hale getirdiğini vurgulayan costa, "Ancak durum yalnızca siyaset ile ilgili değil. Türk Lirası, Haziran ayında ve Temmuz ayının başlarında, kaldıraçlı fon akışlarının en fazla giriş yaptığı para birimlerinden biri oldu. Ters fiyat hareketi, 'carry işlemlerinin' performansı üzerinde baskı oluşturmaya devam ediyor" dedi.

Raporda ayrıca, "Reel para yatırımcıları ve kaldıraçlı yatırımcılar, önceki haftalarda TL'de açtıkları 'long' pozisyonların çoğunu kapatmaya başladı. Bu srüecin henüz bitmediğini düşünüyoruz" denildi..

BU HABERE YORUM YAZ
 
28 Temmuz 2015 Salı, 13:32 Misafir winter is coming
28 Temmuz 2015 Salı, 00:52 Misafir Bilmem
27 Temmuz 2015 Pazartesi, 22:35 Misafir Ekonomi haberi sanki ekonomistlere yapmış beyler halkın anlıyacagı dilde habeleştirin biraz yorum katın