Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

Kale Grubu Başkanı ve Üst Yöneticisi (CEO) Zeynep Bodur Okyay, gelecek 5 yıl içerisinde 420 milyon TL tutarında yeni yatırım planladıklarını ifade etti.

Kale Grubu'ndan yapılan açıklamaya göre, temelleri 27 Temmuz 1957 tarihinde İbrahim Bodur tarafından atılan KaleGrubu'nun "58. Kuruluş Yıl Dönümü" ve "Seramik Bayramı" etkinlikleri, Kaleseramik Fabrikaları'nın kurulu bulunduğu Çanakkale'nin Çan ilçesinde gerçekleştirildi.

Seramik Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende konuşan Okyay, 2015 yılının Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümü olması nedeniyle hem Çanakkale hem de Türkiye için manevi değeri çok yüksek bir yıl olduğunu dile getirdi. KaleGrubu'nun kurulduğu günden bu yana bölgeye yaptığı yatırım tutarının 1,5 milyar doları aştığını belirten Okyay, yatırımların hız kesmeden devam ettiğini vurguladı.

Okyay, şu  sözleri ekledi: 18 Mart tarihinde, o dönemki Milli Savunma Bakanımız, bugünkü Meclis Başkanımız Sayın İsmet Yılmaz'ın teşrifleriyle, 58 yıl önceki ilk fabrikamızın yerinde, tamamlandığında dünyanın en gelişmiş teknolojisine sahip olacak yeni granit fabrikamızın temelini attık. Bu fabrika için ilk etapta 100 milyon liralık bir yatırım yaptık. Önümüzdeki 5 yılda 420 milyon lira daha yatırım yapmayı planlıyoruz"

AA