Advertisement
EKONOMİK VERİLER VE GÜNDEM ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 7 Ağustos Cuma

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya Köşkü'nde Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbangulu Berdimuhamedov ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek ve heyetler arası görüşmelere katılacak.

(İstanbul/14.30)

2- Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'a veda ziyaretinde bulunacak.

(TBMM/15.00)

3- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde Ekonomi Koordinasyon Kurulu'na, parti genel merkezinde AK Parti MYK toplantısına katılacak.

(Ankara/10.00/15.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1 - Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Hırvatistan Büyükelçisi Drazen Hrastic'i kabul edecek.

(Ankara/10.30)

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, İklim Değişikliği ve Hava Yönetimi Koordinasyon Kurulu toplantısına katılacak.

(Ankara/15.00)

3 - Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkmenistan Bakanlar Kurulu Eğitimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sapardurdı Toylıyev ile Çırağan Palace Kempinski'de görüşecek.

(İstanbul/11.00)

4- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, KKTC Su Temin Projesi kapsamında son parçanın montajını gerçekleştirecek, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Başbakan Ömer Kalyoncu ve Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Bakanı Önder Sennaroğlu'nu ziyaret edecek.

(Lefkoşa/14.30/15.15/16.00)

5- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Valilik, Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Büyükşehir Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, Atatürk Üniversitesi öğretim üyeleriyle toplantıya katılacak.

(Erzurum/09.30/19.30)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Suudi Arabistan'da özel kuvvetler mensuplarının gittiği camiye düzenlenen intihar saldırısına ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Riyad)

4- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler izleniyor.

(Sana)

EKONOMİ

1- TÜİK, haziran ayına ilişkin sanayi üretim endeksi ile perakende satış hacim endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Fuat Oktay, Vali Mustafa Toprak'ı, ardından da kentte bulunan Suriyelileri ziyaret edecek.

(İzmir/10.30)

AA