Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Gelişen piyasa hisseleri, Çin'deki yükseliş ve enerji şirketlerindeki düşüşün birbirini dengelemesi ile yatay seyrediyor

Gelişen piyasa hisselerinin çoğu, sağlık şirketlerindeki yükseliş ve Çin hükümetinin devlet elindeki kurumlar arasındaki birleşmeleri hızlandıracağı söylentilerinin olumsuz veriyi gölgelemesi sonucu, yükseliyor. Rus rublesi altı ayın en düşük seviyesine indi.

 Divi's Laboratories, tahminleri aşan kar rakamları sonrası Mumbai'de rekor seviyeye çıktı. Şanghay Bileşik Endeksi, sanayi hisselerindeki artışla birlikte yüzde 4.9 yükseldi. Malezya hisseleri ise siyasi gelişmeler nedeniyle yüzde 10'luk düşüşe yaklaştı. Rus rublesi dolar karşısında yüzde 0.7 değer kaybetti.

 MSCI Gelişen Piyasalar Endeksi yatay seyrederek, Londra saatiyle 09:09’da 'de 885.44 puana geldi. Çin, bildirimlere göre 2 büyük gemicilik şirketi China Shipping Group ve Cosco Group'u birleştirmeye hazırlanıyor.

 Shanghai Zhaoyi Varlık Yönetimi genel müdürü Li Jingyuan konu ile ilgili "Devlet destekli şriketlerin birleşmesi ilerlemenin hızlanacağı anlamına geliyor." yorumunda bulundu. Li, "Yabancı yatırımcı ekonomik verilere daha çok dikkat gösterirken yerel yatırımcı ise politikaya karşı daha hassas." dedi.

(12:19'da güncellendi)