Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, gelişen piyasa bankalarının baskı altında olduğunu kaydetti.

Fitch, açıklamasında, gelişen piyasaların baskı altında olduğubu ve kötüleşmenin kontrol altına alınması gerekrtiğini vurguladı.

Fitch, öte yandan, bankacılık sektöründe ya da genel olarak, gelişen piyasalarda gebniş çaplı bir kriz beklemediğini ifade etti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings gelişmekte olan ekonomilerde ve o ekonomilerin bankalarında geniş çaplı bir krizin beklenmediğini belirtti.

Kredi derecelendirme kuruluşu tarafından yapılan açıklamada, "Yavaşlayan büyüme, vadesi dolan kredi portföyleri, kurdaki zayıflama ve sermaye çıkışları gelişmekte olan ülke bankalarının üstünde baskı oluşturuyor. Buna rağmen kuruluşumuz gelişmekte olan ülke ekonomilerinde veya bankalarında geniş çaplı bir kriz beklemiyor" ifadesine yer verildi.

Fitch, gelişen ekonomilerdeki bankaların kredi profillerindeki bozulmanın ve negatif reyting eylemlerin etkilerinin ise bankaların kayıp absorbe kapasitesi, çoğu gelişen piyasada kaydedilen pozitif ekonomik büyüme ve ülke notu ile sınırlanabileceğini belirtti.

 

 

AA