Advertisement

Mısır Elektrik ve Yenilebilir Enerji Bakanlığı ile Elsewedy Electric ve Alman Siemens şirketleri arasında 238 milyon euro değerinde 6 trafo istasyonu inşa edilmesini içeren anlaşmanın imzalandığı bildirildi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Elsewedy ve Siemens şirketleri ile imzalanan 238 milyon euro tutarında 6 trafo istasyonu inşa edilmesini öngören anlaşmaya ilişkin projenin 18 ayda tamamlanacağı belirtildi.

Siemens'in halihazırda Beni Suveyf, El-Burlos ve başkent Kahire'nin doğusunda inşa edilmesi planlanan yeni idari başkentte, toplam 14 bin 400 megavat kapasitesinde 3 elektrik santrali inşaatının devam ettiği ifade edilen açıklamada, inşa edilecek 6 trafo istasyonunun söz konusu enerjinin ulusal elektrik ağına bağlanmasında yardımcı olacağı kaydedildi.

Mısır Elektrik Bakanlığı, 14 Mart'ta Mısır'ın Şarm eş-Şeyh kentinde düzenlenen "Geleceğin Mısır'ı" başlıklı ekonomi kongresi çerçevesinde, enerji alanında Alman "Siemens" şirketiyle 10 milyar dolar değerinde, yatırım anlaşması için mutabakat zaptı imzalandığını açıklamıştı.

AA

BU HABERE YORUM YAZ
 
23 Aralık 2015 Çarşamba, 09:10 Misafir siz tahmin bilseniz kimseye selam vermezsiniz
Kapat