Advertisement
EKONOMİK VERİLER VE GÜNDEM ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 23 Aralık Çarşamba

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sayıştay Genel Kurulu'na katılacak, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde muhtarlara hitap edecek, TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve beraberindeki heyeti kabul edecek.

(Ankara/11.00/13.00/16.00)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında Merkez Yönetim Kurulu toplantısı yapılacak.

(Ankara/13.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Sarayı'nda, Cumhuriyet Başsavcılığı ile Medya İletişim Bürosunu ziyaret edecek ve medya iletişim büroları hakkında brifing alacak.

(Ankara/10.00)

2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Ankara Sanayi Odası'nda, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/10.00)

3- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, TBMM Avrupa Birliği Uyum Komisyonu'nu ziyaret edecek, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan ve beraberindeki heyeti, daha sonra ATO Başkanı Salih Bezci'yi kabul edecek.

(Ankara/11.00/14.00/15.30)

4- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türk Tasarım Danışma Konseyi ile İstanbul Sanayi Odası Meclis Toplantısı'na katılacak.

(Ankara/10.00/İstanbul/16.00)

5- Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Türkiye-Afganistan Yatırım Toplantısı'na iştirak edecek.

(İstanbul/18.00)

6- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, "7. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması"nın ödül töreni ile hayvancılık sektörü toplantısına katılacak.

(Ankara/10.00/11.30)

7- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Gürcistan Maliye Bakanı Nodar Khaduri ve Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Levent Gümrükçü ile birlikte Sarp Sınır Kapısı ve Hopa Gümrük Müdürlüğü'nde incelemelerde bulunacak.

(Artvin/09.45)

8- Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Gençlik Parkı Kültür Merkezi'nde, Hak-İş 4. Kısa Film Yarışması Ödül Töreni'ne katılacak.

(Ankara/18.00)

9- TBMM'den...

- Genel Kurul'da, SSK ve BAĞKUR emeklilerine ayda 100 lira seyyanen ödeme yapılmasını da içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı görüşülecek.

- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Meclis AB Uyum Komisyonu'nda üyelere brifing verecek.

- Dışişleri Komisyonu'nda bazı uluslararası anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunmasına ilişkin kanun tasarıları ele alınacak.

(TBMM/14.00/10.30/11.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- İsrail ile Filistinliler arasında yaşanan gerginlikle ilgili gelişmeler izleniyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze)

2- Mevlid Kandili'ni kutlamak için Doğu Kudüs'teki Selahaddin Caddesi'nden Mescid-i Aksa'ya doğru düzenlenecek yürüyüş ve etkinlik takip ediliyor.

(Kudüs)

3- Suriye'deki iç savaş, bölgedeki yansımaları ve Rus uçaklarının saldırıları izleniyor.

(Şam/Halep)

4- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Erbil/Bağdat)

5- Yemen'de Hükümet güçleriyle Husiler arasında devam eden çatışmalar ve yaşanan gelişmeler izleniyor.

(Sana)

6- Suudi Arabistan öncülüğünde Yemen'de yürütülen operasyonlar takip ediliyor.

(Riyad)

7- Hazar Denizi'ne kıyısı olan ülkelerin ulaştırma bakanlarının katılacağı toplantı izleniyor.

(Tahran)

EKONOMİ

1- Üç Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi'ne ilişkin etüt-proje ihalesi, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Konferans Salonu'nda yapılacak.

(Ankara/10.30)

2- TÜİK, 2014 yılı mali aracı kuruluş istatistikleri ile kasım ayı konut satış verilerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- Bitlis'te şehit olan Uzman Çavuş Eren Kılıç için Kocatepe Camisi'nde öğle namazının ardından cenaze töreni düzenlenecek.

- Cizre'de teröristlerle girdiği çatışmada yaralandıktan sonra tedavi altına alındığı GATA'da şehit olan özel harekat polisi Atilla Güneş'in cenazesi, Ankara'daki törenin ardından memleketi Tokat'a gönderilecek.

(Ankara/12.00/9.30)

2- Yükseköğretim Kalite Güvencesi Yönetmeliği ile kurulması kararlaştırılan Yükseköğretim Kalite Kurulu'nun ilk toplantısı, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında gerçekleştirilecek.

(Ankara/14.30)

AA