Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'daki bombalı saldırıya ilişkin konuştu. 

Davutoğlu "Dün ve bugün yapılan çalışmalar neticesinde, bu hain saldırının kaynağı açık bir şekilde tespit edilmiştir. Şu anda DNA çalışmaları sürüyor. En kısa sürede çok net bir şekilde fail ve arkasındaki güçler ortaya konulacak, tespit edilecektir." dedi.

Davutoğlu 35 kişinin cenazesinin ailelerine teslim edildiğini, saldırıya ilişkin 11 kişinin göz altında olduğunu söyledi.

Başbakan Davutoğlu terör saldırılarının hedefinin bütün millet olduğunu söyledi ve "Terör saldırılarını gerçekleştirenler ise dünyanın en barbar, en alçak, hain odaklarıdır. Evine gitmek için otobüs durağında bekleyen ya da seyir halinde otobüs içinde sevdiklerine kavuşmak için yola çıkan insanlara karşı böyle bir saldırı gerçekleştirenler, insan olamazlar. Barbarlığın en alçakçasını yapmışlardır. Bu barbarca ve milletimizi hedef alan saldırılar, kesinlikle amacına ulaşmayacaktır." diye konuştu.

"Hiç kaygılanmayın, gereken adımları atmakta tereddüt etmeyeceğiz"

Başbakan Davutoğlu, "Hiç kaygılanmayın, hainler ve alçaklar ne kadar barbarca saldırılar yaparlarsa yapsınlar, onun karşısında en güçlü iradeyle duracak bir devletimiz, milletiniz, ülkeniz var. Bu ülkenin bekası gelecek nesillerin başı dik ve özgür bir ülkede korkusuzca yaşayabilmeleri için atılması gereken adımlar ne olursa olsun atmakta bir an dahi tereddüt etmeyeceğiz." dedi.

"Bölücü terör örgütünü işaret eden bulgular var"

Başbakan Türkiye'nin her ilçesi, her şehri, dağı, ovası temizleninceye kadar mücadelenin süreceğini belirtti.

Başbakan Davutoğlu özellikle bölücü terör örgütünü işaret eden, çok ciddi, neredeyse kesinleşmiş bulgular olduğunu söyleyerek "Ama bütün araştırmalar bitince çok daha net ifade edebileceğiz bu hususu." değerlendirmesini yaptı.