Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 26 Temmuz Salı

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün’ü kabul edecek.

(Ankara/13.30)

2- Başbakan Binali Yıldırım, KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün’ü Çankaya Köşkü'nde resmi törenle karşılayacak, daha sonra Özgürgün onuruna öğle yemeği verecek.

(Ankara/10.00/12.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gölbaşı Polis Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaret edecek, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun babası Asım Erdoğdu'nun cenaze törenine katılacak.

(Ankara/12.30/Antalya/16.55)

4- HDP ve MHP TBMM grupları toplanacak.

(TBMM/12.30/10.30)

5- Fetullahçı Terör Örgütü'nün başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişiminin ardından yaşanan gelişmeler ile yurt içi ve yurt dışındaki tepkiler izleniyor.

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- TBMM'den

- TBMM Genel Kurulu'nda, AK Parti, CHP, MHP ve HDP'nin, FETÖ'nün darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kurulması için TBMM Başkanlığına sunduğu önergeler birleştirilerek işleme alınacak, Uluslararası İşgücü Kanunu Tasarısı'nın görüşmelerine devam edilecek.

- TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifinin görüşmeleri başlayacak.

(TBMM/15.30)

EKONOMİ

1- Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ile Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Rusya'da temaslarda bulunacak.

(Moskova)

2- Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya, "Enflasyon Raporu 2016-III" raporunun tanıtımı amacıyla düzenlenen toplantıya katılarak sunum yapacak.

(Ankara/10.30)

3- TÜİK, 2015 yılı yazılı medya istatistiklerini paylaşacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Rum lider Nikos Anastasiadis ile Kıbrıs müzakereleri kapsamında ara bölgede bir araya gelecek.

(Lefkoşa)

2- Katar Büyükelçisinin Mısır’dan sınır dışı edilmesi için Mısır İdare Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması görülecek.

(Kahire)

3- Tunus Parlamentosu önünde Mali Uzlaşı Kanunu'na karşı protesto düzenlenecek.

(Tunus)

4- Suriye'deki iç savaşla ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Şam/Halep/Lazkiye/İdlib)

AA