Advertisement
TÜRKİYE EKONOMİSİ ABONE OL

Emlak Konut GYO KAP'a yaptığı açıklamada, "son dönemde yaşamış olduğumuz gelişmelerden sonra piyasadaki bekleme eğilimini kırmak ve satışları arttırmak için" 30 projesinde taksitli satış kampanyası düzenleyeceğini duyurdu.

Emlak Konut tarafından KAP'a yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

"Bilindiği gibi Emlak Konut'un gelir paylaşımlı projelerinde satışlar peşin (banka kredisi dahil) yada kısa vadeli senetlerle yapılmaktadır.

Ancak, son dönemde yaşamış olduğumuz gelişmelerden sonra piyasadaki bekleme eğilimini kırmak ve satışları arttırmak için ve bu süreçte yüklenicilerimizin nakit akımlarına pozitif katkı yapabilmek için aşağıdaki kampanya düzenlenmiştir.

30 farklı projemizde aşağıdaki yöntemlerle taksitli satışlar yapılacaktır:

  1. a) %20 peşinat 120 aya kadar vade ve vadeye tüfe artışı uygulaması
  2. b) %20 peşinat 120 aya kadar vade aylık % 0,7 vade farkı uygulaması ile satış yapılması.

Bu satışlarda peşinat ve ilk 12 aylık taksit tutarından emlak konut kendi payını almayarak tahsilatın tamamını yüklenicinin proje hesabına aktaracak. 13.aydan sonraki tüm vadeli alacaklar Emlak Konut'a kalacak ve bu vadeli alacaklar yüklenicilerin Emlak Konut'a olan taahhüdünden düşülecektir. Bunun maksimum limiti yüklenicilerin emlak konuta taahhüt ettikleri şirket payı toplam gelirinin %20 si olacaktır."