Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 8 Nisan 2017

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım, Yenikapı Meydanı'nda düzenlenecek "İstanbul Buluşması"na katılacak.

- Erdoğan, 24 TV ve 360 TV'nin ortak canlı yayınına konuk olacak.

(İstanbul/16.00/19.00)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu halk oylaması kampanyası kapsamında halka hitap edecek.

(Trabzon/13.30)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Mustafakemalpaşa teşkilatının vefa buluşmasına katılacak, kanaat önderleriyle bir araya gelecek, "Üreten Türkiye" programına, Fetih Yürüyüşü'ne ve Gülbahçe Mahalle Şenliği'ne iştirak edecek.

(Bursa/08.00-18.00)

2- Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Sarıoğlan, Palas Kadın ve Gençlik Merkezi'nin açılışını yapacak, İncesu Kadın ve Gençlik Merkezi temel atma törenine iştirak edecek.

(Kayseri/11.00/13.00/15.00)

3- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Valiliği ve Büyükşehir Belediyesini ziyaret edecek, Karşıyaka ve Durugöl Spor Tesisleri ile yeni stat yerinde incelemede bulunacak, Atatürk Kültür Merkezi'nde Genç Kürsü programına katılacak.

(Ordu/14.00-17.00)

4- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstinye İbrahim Cevahir Sosyal Tesislerinde Karadeniz Vakfının kahvaltısına ve Kızıltepe mitingine iştirak edecek.

(İstanbul/09.30/Mardin/13.30)

5- Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, kentte görev yapmış belediye başkanları ve parti temsilcileri buluşacak, Özbelsan toplu konut temel atma törenine katılacak, "Gençler Soruyor" programına iştirak edecek.

(Sivas/10.00/14.00/19.00)

6- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Sultandağı, Sandıklı ve Hocalar ilçelerinde DSİ tarafından inşa edilecek tesislerin toplu temel atma merasimleri ile "Okullar Hayat Bulsun Projesi" kapsamında fidan dikim törenlerine katılacak.

(Afyonkarahisar/10.30-15.45)

7- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Antalya mitinginde konuşacak.

(Antalya/14.00)

EKONOMİ

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, aşçıların kepçe devir teslim törenine katılacak, fabrika ziyaretinde işçilerle buluşacak, otel temeli atacak, sandık kurulları başkanlarının eğitim toplantısına iştirak edecek, sanayiciler ve vatandaşlarla buluşacak.

(Bolu/11.00-17.00)

2- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürlüğü Bölge Birliğinin açılışına katılacak.

(Şanlıurfa/09.30)

3- Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, hal esnafını ziyaret edecek, "Üreten Türkiye" programı açılışına katılacak, Orhangazi Erkek Öğrenci Yurdu öğrencileriyle buluşacak, "Tarihi Çarşı ve Tarihi Yan Yönetimleri" toplantısına iştirak edecek.

(Bursa/08.00-16.30)

4- Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Balçova Termal Otel'de düzenlenecek Konya ve Karamanlılar ile buluşma programına katılacak.

(İzmir/20.00)

5- Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Kars Cezaevi'nde besi çiftliği ve kesimhane projesinin temelini atacak, Göle'de STK ve esnaf toplantısına iştirak edecek, öğretmenevi ve meslek yüksekokulu açılışına katılacak, Ardahan'da STK temsilcileri ve esnafla buluşacak.

(Kars/11.00-15.30/Ardahan/17.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- ABD'nin Suriye'de Şayrat Hava Üssü'nü bombalaması ile rejim güçlerinin İdlib'e düzenlediği kimyasal silah saldırısına ilişkin gelişmeler izleniyor.

2- Musul kent merkezinin batı yakasının terör örgütü DEAŞ'tan geri alınması operasyonu takip ediliyor.

(Musul)

AA