Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

Otomotiv, ticaret ve yaşam merkezi Otonomi'nin online alışveriş portalı faaliyete geçti. Araç satın almak isteyenler, Otonomi'nin portföyündeki tüm satılık araçlara ait bilgilere web sitesi üzerinden ulaşabilecek.

Otonomi'nin son web teknolojileri kullanarak dizayn edilen ve sadece araç alım satımı üzerinde yoğunlaşacak internet sitesi, tüm araç tiplerini içeren ve sürekli güncellenen bir veri tabanına sahip.

Ankara dışındaki galeriler de kolaylıkla web sitesi üzerinden sanal mağaza satın alabilecek. Galeriler bu mağazalardan, sanki Otonomi'de yer alıyormuş gibi ayrıcalıklardan yararlanabilecek.

Otonomi Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Erkoç, AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Otonomi'nin online alışveriş sitesi www.otonomi.com.tr adresini hayata geçirirken çok hassas davrandıklarının altını çizen Erkoç, öncelikli hedeflerinin, siteye Türkiye genelindeki otomotiv sektörünü dahil etmek olduğunu söyledi.

Erkoç, çalışmaları yaparken galericilerin görüşlerinin alındığını vurgulayarak, "Daha önce arkadaşlarımızın çalıştığı diğer internet siteleri yüzünden gelen şikayetler doğrultusunda böyle bir yola çıktık. Bu site yapılırken hiçbir kar amacı güdülmedi. Diğer web sitelerinden farklı olması için gerek arama motorunun hızlılığı ve erişim yönünden basit olması gerekse herkesin kullanabilmesi için çalıştık." diye konuştu.

- Otonomi'nin 12 bin araçlık kapasitesi var

Geçen yıl sonunda açılışı yapılan Otonomi'de ikinci el araç ticaretine yönelik 551 showroom ile tamir bakım hizmetlerinin verildiği 13 iş yerinden oluşan teknik servis bölümü yer alıyor.

Yedek parça, otomobil camı ve akü satan işyerlerinin de bulunduğu yerleşke içinde banka, noter, ekspertiz merkezi, test sürüş alanının yanı sıra fotoğraflama merkezi ve filo kiralama hizmetleri de mevcut. Aynı anda 12 bin aracın sergilenebileceği Otonomi, günde 11 bin ziyaretçi ağırlayacak kapasitede. Araç satıl almak isteyenler, testleri yapılmış araçların tüm yasal işlemlerini aynı yerde gerçekleştirebiliyor.

AA