Advertisement
TÜRKİYE EKONOMİSİ ABONE OL

Galatasaray Spor Kulübü'nün İstanbul Riva'daki arsası için gerçekleştirilen ihale sonuçlandı. İhaleyi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığı kazandı.

Emlak Konut GYO'nun Genel Müdürlük binasında gerçekleştirilen ihalenin ikinci oturumunda sözlü mali teklifler alındıktan sonra yazılı tekliflere geçildi. Sözlü tekliflerde bir şirketin ihaleden çekilmesi ile 6 şirketin yazılı teklif verdiği zarfların açılması sonucu ihaleyi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığı kazandı.

Zarfların açılması sonucu ihaleye gelen teklifler arasından en yüksek şirket payı gelir oranı teklifi Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığı'ndan geldi. Şirketin verdiği teklif arsa satışı karşılığı satış toplam geliri 3 milyar 100 milyon lira, şirket payı gelir oranı yüzde 38, arsa satışı karşılığı şirket payı toplam geliri 1 milyar 178 milyon lira olarak açıklandı.

Satış toplam gelirinde verilen teklif 3 milyar 808 milyon liraya da kadar yükselse de şirket payı gelir oranı yüzde 25 ile Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığının yüzde 38'lik oranının altında kaldığı için ihale Fema İnşaat Ticaret AŞ & KLV İnş. AŞ. İş Ortaklığında kaldı.

İhalenin ardından Galatasaray hisselerinde yüzde 10'luk bir artış yaşandı.

KİME NE KADAR?

Arsa satışı karşılığı 3.1 milyar TL satış toplam gelirinden şirket payı denilen yüzde 38'lik bedeli (1 milyar 178 milyon TL) Galatasaray ve Emlak Konut alacak.  Bunun 942 milyon liraya denk gelen yüzde 80'ini Galatasaray, kalan 236 milyonu da Emlak Konut alacak.

7. KATTA ÖZEL GÖRÜŞME

Haberturk.com'un edindiği bilgiye göre, ihalenin ikinci turda 3 katına çıkması Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'i de çok mutlu etti. Özbek, Emlak Konut Başkanı ve ihaleyi kazanan şirketin yetkilileri ile Emlak Konut binasının 7'inci katında özel bir görüşme gerçekleştirdi.

Haberturk.com ve AA