Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

UEFA Şampiyonlar Ligi gruplarında mücadele edecek Beşiktaş'ın rakipleri belli oldu.

Monaco'daki Grimaldi Forum'da gerçekleştirilen kura çekimine 3. torbadan katılan siyah-beyazlılar, Fransa'dan Monaco, Portekiz'den Porto ve Almanya'dan Leipzig ile G Grubu'nda yer aldı.

Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları 12 Eylül'de başlayıp, 6 Aralık'ta sona erecek. Gruplarında ilk iki sırayı alan takımlar, adlarını son 16 turuna yazdıracak. Üçüncü bitirecek ekip ise yoluna UEFA Avrupa Ligi'nde devam edecek.

Süper Lig şampiyonu unvanıyla, "Kupa 1"e doğrudan katılma şansı yakalayan Beşiktaş, Türkiye'yi gruplarda temsil edecek tek takım olacak.

Siyah-beyazlılar, bu organizasyonda geçen sezon da grup aşamasında mücadele etmişti.
Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ndeki fikstürü belirlendi

Beşiktaş'ın yer aldığı UEFA Şampiyonlar Ligi G Grubu'nda oynanacak maçların fikstürü belli oldu.

G Grubu'nun maç fikstürü şöyle:

13 Eylül Çarşamba:

Porto - Beşiktaş

Leipzig - Monaco

26 Eylül Salı:

Beşiktaş - Leipzig

Monaco - Porto

17 Ekim Salı:

Monaco - Beşiktaş

Leipzig - Porto

1 Kasım Çarşamba:

Beşiktaş - Monaco

Porto - Leipzig

21 Kasım Salı:

Beşiktaş - Porto

Monaco - Leipzig

6 Aralık Çarşamba:

Leipzig - Beşiktaş

Porto - Monaco

Fikret Orman'dan kura değerlendirmesi

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, kura çekiminin ardından yaptığı değerlendirmede, "Dengeli bir kura, grup çektik. Hayırlı olsun. Zor bir grup. Birbirine çok eş değer takımlar var." dedi.

Grupta sıkıntı oluşturabilecek deplasman maçı olarak Leipzig karşılaşmasını gördüğünü belirten Orman, şunları kaydetti:

"Biliyorsunuz UEFA'nın gözetimi altındayız ve 'İki sene içerisinde bir saha olayı olursa...' diye bir şeyi var. Zaten Leipzig'deki maça taraftar götürmeyeceğiz. Sadece yönetim kurulu gidecek. Buradan da orada yaşayan vatandaşlarımızdan rica ediyoruz. Maçı evden seyretsinler veya istedikleri zaman İstanbul'daki karşılaşmaya gelsinler ama orada bir olay olmasına müsaade etmememiz lazım. Faturası Türk sporuna da bize de çok ağır olur."
"Daha çok satma tarafına bakıyoruz"

Transfer yapmayı düşünüp düşünmedikleri sorusuna Orman, "Transfer dönemi 8 Eylül'e kadar sürecek. Daha bitmedi. Oyuncu satabiliriz de alabiliriz de. Önümüzde daha süre var. Her şey olabilir. Oyuncu alma tarafına bakacağız ama daha çok satma tarafına bakıyoruz." yanıtını verdi.

AA