Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

ondra metrosunda bir istasyon tahliye edildi. İnsanların metro istasyonundan kaçmaya başladığı bildirildi. Bölgeye güvenlik güçleri sevk edildi.

İSTASYONLAR YENİDEN KULLANIMA AÇILDI

Polisin müdahalesinin ardından herhangi bir şüpheli izine rastlanmadı. Tahliye edilerek kapatılan metro istasyonları yeniden açıldı.

SİLAH SESLERİ DUYULDU İDDİASI

Londra polisi, herkesin olay yerinden uzaklaşmasını ve binalara girmesini söyledi. İstasyonda silah sesleri duyulduğu iddia edildi. Polis, silah sesleri duyulduğuna ya da can kaybı olup olmadığına diar bir kanıt olmadığını duyurdu. Olayda henüz can kaybı olmadığı açıklandı. Olay yerine 3 itfaiye aracı ile 15 itfaiyeci sevk edildi.

AFP'nin haberine göre İngiliz Polisi olayı 'terör saldırısı' olarak değerlendiriyor.

İngiliz Ulaşım Polisinden (BTP) yapılan açıklamada, metro istasyonundan polise yapılan çağrılar üzerine yetkililerin bölgedeki bir olaya müdahalede bulunduğu kaydedildi.

Polis, olayın detaylarına ilişkin bilgi vermezken, istasyonun kapatıldığını ve bölgenin güvenlik kordonu altına alındığını duyurarak, vatandaşların bölgeye gitmemesi çağrısında bulundu. Trenlerin de bu istasyonda durmadığı ve istasyonun boşaltıldığı aktarıldı.

İKİ METRO İSTASYONU KAPATILDI

Polis ayrıca, Oxford Circus'tan bir sonraki istasyon Bond Street istasyonunun da kapatıldığını duyurdu.

Oxford Circus civarında bulunanların sosyal medya platformlarında yaptıkları paylaşımlarda ise halkın panik içerisinde kaçıştığı iddia edildi.

Oxford Circus istasyonu, kentin ünlü alışveriş alanı Oxford Caddesi ve eğlence mekanları üzerinde bulunuyor.

Haberturk.com