Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

Türkiye’deki tüm mal varlığına el konulması kararı verilen Reza Zarrab'ın yaklaşık 1.5 yıldır tersanede bekleyen lüks yatı ile ilgili Ankara ile resmi yazışma yapıldığı bildirildi. Bodrum Liman Başkanlığı'na yazının ulaşmasının ardından “60 years” isimli lüks yata da el konulacağı öğrenildi.

İHA'nın haberine göre; Tersanede bekletilen yatın üzerine büyük branda çekilerek kapatılması ise dikkatlerden kaçmadı.  Yetkililerden edinilen bilgiye göre ise tersane yetkililerine yatın denize indirilmemesi için talimat verildiği öğrenildi.

UÇAĞINA DA EL KONULDU

DHA'nın geçtiği habere göre; Reza Zarrab'ın sahip olduğu ARE Havacılık şirketine ait iş jetine İstanbul Atatürk Havalimanı'nda el konuldu. Challenger 300 tipi uçağın en son 30 Kasım 2017 tarihinde uçtuğu belirtildi.

Halen ABD'de yargılanan Zarrab'ın tüm şirketlerine 1 Aralık'ta İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma kapsamında el koyma kararı alınmıştı. Karardan 7 gün sonra yetkililer Atatürk Havalimanı Genel Apronu'ndaki hangara geldi. Uçağa el konuldu.