Advertisement
GÜNCEL / SİYASET ABONE OL

(Güncellendi 18:03)

Sarı-kırmızılı kulübün resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Yönetim Kurulumuz medeni kanun ve tüzüğümüzün ilgili maddeleri uyarınca 13 Ocak 2018 tarihinde, yeterli çoğunluk olmaması halinde 20 Ocak 2018 tarihinde Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı kararını oy birliğiyle almıştır.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek konu ile ilgili olarak 19 Aralık 2017 Salı günü saat 13:00'te Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu'nda basın toplantısı yapacaktır.

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu"

Teknik Direktör İgor Tudor'un görevine son veren Galatasaray Kulübü, konuyla ilgili olarak ise şu açıklamayı yaptı:

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'nin Borsa İstanbul'a gönderdiği, ayrıca Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da yer alan açıklamada, "Şirketimizin 18 Aralık'ta yapılan yönetim kurulu toplantısında Futbol A Takımı teknik direktörümüz Igor Tudor ve teknik ekibinin görevine son verilmesi konusunda oy birliğiyle karar alınmıştır." denildi.

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Tudor'la yolların ayrılması ve erken seçim kararı alınan yönetim kurulu toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Özbek'in sözleri şöyle:

"Teknik direktör kararı aldık. Kendisine tebliğ ettik. Tudor'la yollarımızı ayırdık. Galatasaray Kulübü nezdinde de 13 Ocak'ta seçim kararı aldık. Kulüp için hayırlı olacağını düşünüyorum. Yarın basın toplantısı yapacağım. Orada detaylı açıklama yapacağım. Fatih Terim'le ilgili herhangi bir tartışma çıkmadı. Bir konuda çok hassasım. Bugünkü yönetim ve başkanın yıpratılması için Galatasaray menfaatlerine karşı duruş var. Galatasaray bundan zarar görüyor. Bunu azaltmak lazım. Galatasaray'a saldırılar oluyor. Bunların son bulması lazım. Bunun için demokratik yapımız içinde seçim kaçınılmaz bir olay. Gerektiği zaman seçim yapılır. Kimse endişe etmesin, şu anki yönetim kurulu görevinin bilincinde. Taraftarlarımız da endişe etmesin. Galatasaray şampiyonluk yolunda bundan etkilenmeyecek. Yarın daha detaylı açıklama yapacağım. Bugün alınan karar; Tudor'la beraberliğimizin son bulması. Önümüzde zaman var. Şampiyonluk yürüyüşünü etkilemeyecek. 20 Ocak'a kadar yönetim görev başında. Şu anda olağanüstü seçim kararı aldık. 20 Ocak'a kadar süremiz var. Bugünkü yönetim eskisinde daha kuvvetli bir şekilde 1 ayı yönetecektir."