Advertisement
SEKTÖR HABERLERİ ABONE OL

İspanya'nın başkenti Madrid'de 16 Eylül'de başlayan Cibeles Moda Haftası kapsamında İspanyol markaları 2012 ilkbahar-yaz koleksiyonlarını sergiliyor.

Dünyaca ünlü mankenlerin yer aldığı defilelerde, 2012 ilkbahar-yaz modası için kadınlarda genel anlamda, göz alıcı renklerden oluşan, orijinal ve rahat kıyafetlerin olacağı belirtildi.

2012 ilkbahar-yaz modasıyla ilgili AA'ya değerlendirme yapan Adolfo Dominguez markasının kadın kıyafetlerinin tasarımcısı Tiziana Dominguez, "2012'de çok özgür ve neşeli bir moda olacak. Bizim renklerimizde sarı, turkuaz ve pembe hakim olacak. California ruhu yani, güneş, kum ve çok fazla güleryüz var. Babamın yaptığı erkek koleksiyonunda da keten ağırlıklı, birbiriyle bağlantılı kıyafetler var" dedi.

Adolfo Dominguez'in kızlarından biri olan Tiziana, İstanbul'daki mağazalarından sonra gelecek yıl için Türkiye'de yeni projelerin olduğundan bahsederek, "İstanbul'dan sonra Türkiye'de yeni mağazalar açmak istiyoruz ama henüz sır, o yüzden daha fazla konuşamam" açıklamasında bulundu.

İspanyol stilist, "Moda nereye gidiyor?" sorusuna ise "Yeni tasarım bence bilinen malzemeleri farklı bir şekilde karıştırmak. Bir yazar gibi, yani A, B, C, D, belli olan harfler ama onu farklı ifadelerle kullanabiliyor. Bizim için de öyle. Modanın temel anlamda tamamen keşfedildiğini düşünüyorum. Yenilik bunları farklı bir şekilde karıştırmak. Şimdi 1960'lı yılların malzemelerini kullanıyoruz ama bazen de gelecekçi olabiliyoruz. Hiçbir kural yok, herşey sonsuz bir şekilde karıştırılabilir" yanıtını verdi.-DANİEL GÜİZA-Yaklaşık 35 kadar İspanyol ünlü moda markasının defilelerinin yapıldığı Madrid'de, ünlü isimlere de rastlanıyor. Fenerbahçe'de 3 yıl forma giyen ve bu yaz Getafe'ye transfer olan Daniel Güiza da defileleri izleyen arasında bulunurken, İspanyol futbolcu AA'ya verdiği demeçte, İstanbul'u ve Fenerbahçe'yi özlediğini ifade etti.

Moda ile çok fazla ilgilenmediğini ancak dışarıdan takip ettiğini kaydeden Güiza, "Bir arkadaşımın daveti üzerine buraya geldim. Çok etkileyici bir defile oldu. Çok güzeldi" dedi.

İspanyol futbolcu, "çok mutlu bir 3 yıl geçirdiğini" söylediği Fenerbahçe'ye de şu mesajları yolladı:

"Fenerbahçe'ye ve başkanına benim için yaptıkları için teşekkür ediyorum. Umarım başkan en kısa zamanda, kimsenin olmaktan hoşlanmadığı o yerden çıkar ve bu yıl şampiyonluğu yakalarlar çünkü tüm olanlardan sonra layıklar". Güiza, "takım arkadaşım" diye bahsettiği Fenerbahçe taraftarını, "kendisine verdiği destek için hayatı boyunca unutmayacağını" kaydetti.

Bu arada Güiza'nın İspanyol sevgilisi Rocio da moda haftası etkinlikleriyle ilgili "Çok güzel. Defile benim çok hoşuma gitti. Modayı seviyorum ve giydiklerimden mutluyum" diye konuştu.

"Türk modası hakkında bilgin var mı?" sorusuna ise Rocio, "Çok fazla izleyemedim. Türkiye'de çok fazla dışarı çıkmadık. Burada İspanya'da farklı, dil faktörü de yardımcı oluyor tabii" cevabını verdi.

Cibeles Moda Haftası'nın bu yılki konuğu Rusya olurken, Rusya'nın tasarımları etkinliklerin son günü olan, 19 Eylül Pazartesi sergilenecek.