Advertisement

Avrupa'daki borç krizinin kötüleşeceğine dair endişelerin de etkisiyle altın fiyatları ikinci günde de yükseldi.

Spot altının onsu yüzde 0.9 kadar artarak 1,828.74 dolar oldu. Aralık teslim altının ons fiyatı ise yüzde 1 artarak 1,832.90 dolardan işlem gördü.

China National Pearl Diamond Gem & Jewelry Import'ta yönetici olan Liu Yangyi, "Dünyada yaşanan sorunlar bir ya da iki günde çözülecek şeyler değil. Bu nedenle her zaman altına yatırım yapmak isteyenler olacaktır. Özellikle de fiyatlarda geri çekilme olduğu dönemde" diye konuştu.

Altının onsu geçen hafta 1,800 doların altına düşerek neredeyse 3 ayın en kötü performansını göstermişti.

Avrupa Merkez Bankası geçtiğimiz hafta, piyasalara dolar likiditesi sağlamak üzere ABD, İngiltere, Japonya ve İsviçre merkez bankalarıyla anlaştığını bildirmişti. Bugün IMF ve Avrupa Birliği denetçilerinin Yunanistan Maliye Bakanı Evangelos Venizelos ile ülkeye yapılacak yardım paketi konusunda görüşmesi bekleniyor.

BU HABERE YORUM YAZ
 
19 Eylül 2011 Pazartesi, 22:39 Misafir yıl sonuna dogru ons fıyatının 2000 dolar olacagı iddaları sizce dogrumudur?
19 Eylül 2011 Pazartesi, 16:32 Misafir hangi doviz tercih ederdiniz bu arada? tr lirasinda - bankada emeklilik sigortasi msln? ya altin mi? tabi ki kucuk yatirimcilar icin konu...
19 Eylül 2011 Pazartesi, 15:10 Misafir elinde altin i olan yatrimcilar altin ons 1850 den once bozmayın yanı gram bazında 105 den asagı vermeyın kısa vade de al sat ıcın fırsatları takıp edın ben bankadan yapıyorum cok ıyı kur verıyorlar tavsıye ederım.düzce