Advertisement

Asgari ücrete ara zammın öncelikli konularından biri olduğunu belirten İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Bloomberg HT'nin sorularını yanıtladı.

Asgari ücretin artırılması konusunda ilk konuşan kurumlardan biri olduklarını dile getiren Avdagiç, "Asgari ücretin iyileştirilmesi gerektiğini işveren tarafından dile getiren ilk kurumlardan biri İTO oldu. Kamu ve özel sektör olarak beraberce taşın altına elimizi sokmamız gerektiğini, kayıpların telafisi konusunda rol almamız gerektiğini açıkladık" ifadelerini kullandı.

Gelişen hayat şartlarının dikkate alındığını, çalışanların kayıplarının söz konusu olduğunu belirten

Avdagiç, "Çalışanlarımızın, ücretli kesimin hayat şartları karşısında kayıplarını telafi etmek konusunda çalışanlarınımızın yanında olduğumuzu söylemek isterim" dedi.

Bugün belirlenecek rakamların, kayıpları telafi edecek bir rakam olmasını umduklarını aktaran Avdagiç, "Umuyoruz ki bugün açıklanacak rakam kayıpları telafi edecek. Buna bağlı olarak da vergi dilimlerinin ve işverene gelen yüklerin optimizasyonu açısından da bir düzenleme her iki taraf için de hayırlı olur" değerlendirmesini yaptı.