Advertisement

ASTANA (A.A) - 22.09.2010 - Türk müteahhitleri tarafından inşa edilen Han Çadırı'nda başlayan ve altı gün süreceği duyurulan moda günlerinin ikinci gününde podyuma minikler çıktı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev ile altı devlet başkanının katılımı ile açılan ve bölgenin en büyük alışveriş merkezi olarak adlandırılan Han Çadırı'nda başlatılan moda günleri devam ediyor. Her gün yaklaşık 150 bin kişinin gezdiği, içinde yapay kumsalı ve aqua parkı da bulunan dünyanın en büyük çadırındaki moda günlerinin ikinci gününde, Astana'da yaşayan ve yaşları 3 ile 12 arasında değişen Türk ile Kazak çocukları, Han Çadırı'ndaki mağazalarda satışa sunulan kıyafetleri sergiledi.

Aralarında bazı Türk firmaların da bulunduğu 20 işletmenin katılımı ile gerçekleştirilen moda günlerinde podyuma çıkan minikler, bu işi profesyonel olarak yapan büyüklerinden aşağı kalmadı.

Podyuma çıkan miniklerin aileleri ise fotoğraf makineleri ve cep telefonlarıyla çocuklarının performansını kaydetmeye çalıştı.