Advertisement
PİYASALAR ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 22 Şubat Pazartesi

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/11.00)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde 2016 Turizm Eylem Planı'nı açıklayacak, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ve BM Genel Sekreteri Vekili Jan Eliasson’u ayrı ayrı kabul edecek.

(Ankara/09.30/20.00/21.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Türkiye - Somali İş Forumu'na iştirak edecek.

(İstanbul/19.25)

2- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Bakanlık’ta, İç Koordinasyon ve Uyum Komitesi toplantısına katılacak.

(Ankara/ 10.00)

3- Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İtalya Dışişleri Bakanı Paolo Gentiloni ile heyetlerarası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı yapacak.

(Ankara/10.10)

4- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ankara Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde, "Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Danışman Öğretmen Eğitimi Semineri" açılışında yer alacak.

(Ankara/ 09.30)

5- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker, Ekonomi Muhabirleri Derneğinde sohbet toplantısına katılacak.

(Ankara/09.30)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Uluslararası Suriye Destek Grubu'nun, Suriye'deki çatışmaların durdurulması ve insani yardımların ulaştırılması kararı almasının ardından diplomasi trafiği ve ülkedeki iç gelişmeler takip ediliyor.

(Halep/Washington/Moskova)

2- Suriye'deki iç savaş, bölgedeki yansımaları ve Rusya'nın hava saldırılarına ilişkin gelişmeler ile Suriye rejim güçlerinin kuşatması altındaki bölgelerde insani durum izleniyor.

(Halep/İdlib/Şam)

3- Rus hava saldırıları nedeniyle Halep'in kuzeyindeki bölgelerden Türkiye sınırına göç eden Suriyelilerin durumu ile Tel Rıfat'ta, terör örgütü PYD'nin ilerleyişi ve muhaliflerle arasındaki çatışmalar takip ediliyor.

(Halep)

4- İsrail ile Filistinliler arasındaki gerginlik ve 90 gündür açlık grevindeki Filistinli tutuklu gazeteci Muhammed el-Kıyk ile ilgili gelişmeler izleniyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze)

5- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler takip ediliyor

(Erbil/Bağdat)

6- Suudi Arabistan'ın Lübnan ordusuna yönelik askeri yardımları kesmesine ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Riyad/Beyrut)

EKONOMİ


1- TÜİK tarafından yurt dışı üretici fiyat endeksi açıklanacak

(Ankara/10.00)

2- Hazine, 5 ve 10 yıl vadeli devlet tahvillerinin ihracını gerçekleştirecek.

(Ankara)

GÜNCEL

1- TOBB, TESK, TÜRK-İŞ, HAK-İŞ, MEMUR-SEN, TİSK, TÜSİAD, MÜSİAD'ın da yer aldığı sivil toplum kuruluşlarından oluşan heyet, Ankara'daki terör saldırısının gerçekleştiği yere karanfil bırakacak.

(Ankara/11.00)