Advertisement
HABERLER ABONE OL

14 Mayıs'ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yüzde 5,2 oranında oy alan Ata İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, ikinci tur seçimlerinde kimi destekleyeceğini açıkladı.

Oğan, seçimlerin ikinci turunda Cumhur İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceğini açıkladı.

Oğan, "Bize ilk turda oy veren seçmenlerimizi de 2. turda Sayın Erdoğan'ı desteklemeye davet ediyorum" diye konuştu.

Seçmenin kendilerine yürütme erki üzerinden Türk milletinin bu hassasiyetlerini savunma görevi verdiğini dile getiren Oğan, "Türkiye kritik bir dönemeçten geçmektedir. Dört temel konuda acilen ele alınması gereken büyük sorunlar olduğu kanaatindeyiz. Türkiye'de bulunan sığınmacılar konusu ülkemizde ilerleyen süreçlerde güvenlik, ekonomi, sosyal maliyetleri olabilecek konudur" dedi.

Temel konuların diğerlerinin deprem ve ekonomik meseleler olduğunu belirten Oğan, "Cumhuriyetle hesaplaşma tezleri tarihin çöplüğüne gömülmüştür. Türk savunma sanayinde istikrarlı bir sürecin devam etmesi mecburiyeti ortadadır.

Eksikler tamamlanmalı daha güçlü Türkiye için herkes elini taşın altına koymalıdır. Türk dünyası ile entegrasyon çalışmalarına hız verilmelidir. Ekonomimizdeki faiz odaklı politikalar yeniden gözden geçirilmelidir" ifadelerini kullandı.