Advertisement

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) tarafından yılın en iyi futbolcusuna verilen ''Altın Top'' ödülünü üst üste 3. kez kazanan Arjantinli Lionel Messi, ''çok büyük gurur duyduğunu'' söyledi.

Messi, Zürih'teki ödül töreninde yaptığı konuşmada, ''Bu benim için gerçekten büyük bir gurur. Büyük bir zevk. 3. kez bu ödülü kazandım. Benim için oy kullanan herkese, Barcelona ve Arjantin Milli Takımındaki arkadaşlarıma, antrenörlerime teşekkür ederim'' dedi.

24 yaşındaki Messi, ''Ödülü, adaylar arasındaki takım arkadaşım Xavi ile paylaşmak istiyorum. O da bu ödülü hak ediyor'' dedikten sonra Xavi'ye, ''Bunu seninle paylaşacağım, çünkü sen de benim kadar hak ediyorsun'' diye seslendi.

Gazetecilerin ve FIFA'ya üye 208 ülkenin milli takımlarının teknik direktör ve kaptanlarının oylarıyla sahibi belirlenen Altın Top Ödülü'nün bu yılki adayları arasında Lionel Messi ve Xavi (Barcelona) ile Cristiano Ronaldo (Real Madrid) yer alıyordu.

Barcelona'nın geçen sezon hem İspanya Ligi, hem de Şampiyonlar Ligi şampiyonluğunu kazanmasında önemli rol oynayan Messi, ''Altın Top'' ödülüne 3. kez layık görülen 4. futbolcu oldu.

BU HABERE YORUM YAZ
 
11 Ocak 2012 Çarşamba, 13:33 Misafir messi başka bir takımda oynamadı ki? bu durumunu ronaldo ile kıyaslamak anlamsız. barca'da da yaptıkları ortada. milli takımında çok başarılı değil, çünkü takım değiller. ronaldo portekiz'i şampiyon mu yaptı peki? bosna ile baraj maçından sonra gidebildiler 2012'ye. bilginize. saygılar
10 Ocak 2012 Salı, 09:39 Misafir messi' yi messi yapan en önemli faktör oynadiği barcelona nin kalitesidir.ayni messi arjantin milli takiminin siradan bir oyuncusudur.bu nedenden dolayi benim favorim, her takimda üst seviyede futbol oynayan ronaldo dur.saygilarimla,
10 Ocak 2012 Salı, 07:47 Misafir barcaliyız ....=)