Advertisement

İSTANBUL (A.A) - Hagi, derbi maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, olumsuz anlamda özel bir sezon yaşadıklarını belirterek, şöyle konuştu:

''Oyuncularımız çok üzgün. Hoca olarak tabi bazı şeyleri görünce konuşmak çok zor. Maçı kontrol altında tutuyorduk. Büyük bir acı içindeyiz. Yapılacak bir şey yok. Ufak detaylar, ne olduğunu tam olarak bilmiyorum ama şanssızlık da demek istemiyorum, maçın sonucunu belirledi. Ama iyi bir maç çıkardık, oynadık, her şeyi yaptık. Sadece bunda değil, diğer maçlarda da iyi oynamıştık. Ama son 15-20 dakika içinde rakibe gol pozisyonu veriyoruz. Ama futbol bu, maalesef buradan mağlubiyetle ayrılıyoruz. Bu maçı kazanmayı hak ediyorduk.''

-''BEN SADECE TEKNİK DİREKTÖRÜM''-

Mağlubiyet nedeniyle futbolcuların suçlamayacağını anlatan Rumen çalıştırıcı, şöyle konuştu:

''Takım olarak kazanıp kaybediyoruz. Hepimiz aynı durumdayız. Hep birlikte bu durumun içinden çıkabiliriz. Şu anki durumumuz çok zor. Ama Galatasaray için gelecek çok önemlidir. Lig bitimine kadar olan iki aylık süreden faydalanarak, Galatasaray geleceğini kurmalı. İyi bir takım kurmalı. Bu benim fikrim, bunun düşünülmesi lazım. Bundan sonra Galatasaray'ın geleceğinin düşünülmesi lazım. Bu kötü durumdan faydalanarak iki üç ayda iyi bir şey çıkarabiliriz. Bunun kimle ve nasıl olacağını Galatasaray camiası bilecektir. Ben sadece Galatasaray'ın teknik direktörüyüm, başka gücüm yok.''

-HAKEMİ ELEŞTİRDİ-

Hagi, hakemle ilgili açıklama yapmayacağını vurgulamasına rağmen, yedikleri ilk golde verdiği faul kararı nedeniyle hakem Fırat Aydınus'u eleştirdi.

Yedikleri ilk golde kontratağa çıkarken hakemin bunu kestiğini savunan Rumen çalıştırıcı, ''Orada ne olduğunu bilmiyorum. Bir şey çaldı, karşılığında gol yedik. Oyuncuların emeğine yazık oluyor, buna üzülüyorum. Kazanmayı hak ettiklerini düşünüyorum'' dedi.

-''PİNO'YU YABANCI KONTENJANI NEDENİYLE OYNATAMADIM''-

Hagi, oyuncu tercihlerinin eleştirilmesi üzerine, Pino'yu yabancı kontenjanı nedeniyle oynatamadığını söyledi.

Mağlubiyet olunca her şeyin düşünülebileceğini belirten Hagi, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Pino'yu oynatmadım çünkü Kewell'ı oyuna aldım. Kewell, Arda, Baros 2-3 ay sakatlık dönemi geçirdiler. Yüzde yüz formda değiller. Ama sahadaki yabancı sayısından dolayı Pino'yu oyuna sokamadım. Takımın dengesini bozmak istemedim. Ankara'da iyi bir maç oynadı, onu biliyorum. Ama o da 1,5 aylık sakatlık dönemi geçirdi. Ankaragücü maçının ardından 4 günde oynanan bir maç oldu. Takımı, hem ofansif ve defansif açıdan dengeyi sağlamak için oluşturdum.''

-''İSTİFA BURADA KONUŞULACAK ŞEY DEĞİL''-

Hagi, ''İstifa etmeyi düşünüyor musunuz?'' sorusu üzerine, ''Burada konuşacak şeyler değil bunlar'' dedikten sonra ''Yönetimle peki konuşacak mısınız?'' sorusuna ise ''Konuşacağız'' yanıtını verdi.

Rumen teknik adam ayrıca, ''Arda zor dönem geçirdi, yavaş yavaş takıma girmeye çalışıyor. Zaman lazım. O'nun yavaş yavaş eski formuna kavuşması ve takıma geri dönmesi gerekiyor'' dedi.