Advertisement

İnternet devlerinden Yahoo Inc. Temmuz'da Mayıs 2011'den bu yana ilk kez Google Inc.'ten daha fazla ziyaretçi çekerek, şirketin yeni CEO'su Marissa Mayer'in şirketi geri döndürme çabalarının hız kazanmaya başladığına işaret etti.  

ComScore Inc., Temmuz'da 196 milyon internet kullanıcısının ABD'nin en büyük web portalının sitelerini ziyaret ederek, ziyaretçilerinş önceki yılın aynı döneminden yüzde 21 artırdığını açıkladı. Bu rakam dünyanın en popüler arama motorunun operatörü Google'ın 4.3 milyon üzerinde. Rapor, Yahoo'nun bu yıl aldığı Tumblr'ı ya da mobil kullanıcıları kapsamıyor.

Mayer, geçtiğimiz yıl Temmuz'da Google'dan Yahoo'ya geçmesinden bu yana şirketin üretim ve hizmetlerini iyileştirmeye çalışıyor. Mayer, ana sayfaya e-posta ve hava hizmetleri gibi yeni uygulamalar ekledi ve tasarımı da daha ilgi çekici hâle getirdi.

İyi bir ekip kurup, bunu devam ettirmenin ve  kullanıcıları çekecek ürünler inşa etmenin sitenin trafini artırdığını belirten mayer, bu trafiğin reklamcıların ilgisini çekeceğini ve nihayi olarak kazançlara da yansıyacağını söyledi. Mayer formülü, "İnsan, ürün, trafik ve kazanç" şeklinde anlattı.

BU HABERE YORUM YAZ
 
04 Eylül 2013 Çarşamba, 15:31 Misafir ne kadar çabalarsa çabalasın, zamanında microsoft tarafından biçilen bedele satılmadığı gibi bu dönüş onu asla phonehix yapmaz