Advertisement

 

MHP lideri Devlet Bahçeli 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İstanbul'daki tartışmaları değerlendirdi.

"SANDIK YOLSUZLUKLARINA GÖZ YUMMAMIZ KESİNLİKLE DÜŞÜNÜLEMEZ"

Devlet Bahçeli, toplantıda yaptığı konuşmada, "Demokratik süreçleri şaibelerle boğmak, sahadaki emeği, milletimizin erdemli seçimini sandık başında tahrip etmek, altından kalkılamayacak sonuç ve sorunlara zincirleme şekilde yol açabilecektir." ifadelerin kullandı.

Bahçeli, "Demokrasi kültürümüzün yozlaştırılmasına suskun kalmamız, delilli, ispatlı sandık yolsuzluklarına göz yummamız kesinlikle düşünülemez." dedi.

31 Mart seçimlerinin kazananının açık ara farkla Cumhur İttifakı olduğunu belirten Bahçeli, "MHP safraları attı, kamburlardan kurtuldu. Çok şükür istikrarlı, irfanlı, iddialı ve inançlı yükselişine devam etti." şeklinde konuştu.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN AKIBETİ, TÜRKİYE'NİN KADER ÇİZGİSİ İLE KESİŞMİŞTİR"

Bahçeli, "Bizim fitnekoliklerle meşgul olacak vaktimiz yoktur. Siyasi düzenbazlarla, siyaset cambazlarıyla oyalanmaya, onların seviyelerine düşmeye halimiz ve hakkımız olmayacaktır. Önümüze bakacağız, işimize bakacağız, millete hizmet yolundan ayrılmayacağız." dedi.

"Cumhur İttifakı'nın akıbeti, Türkiye'nin kader çizgisi ile kesişmiştir." ifadelerini kullanan Bahçeli, "Zilletle, illetle yolu birleşenler, Türkiye'nin karşısında birleşen şer ve şekavet cephesidir. Onların yolu karanlıktır, köhnedir, kötürümdür, direkt uçuruma çıkmaktadır." şeklinde konuştu.

Bahçeli, "Partimizin doğrudan oy almadığı pek çok seçim çevresi varken oy oranını yüzde 7.4 göstermek haksızlıktır, adaletsizliktir. 31 Mart'ta partilerin oy dağılımı en sağlıklı şekilde il genel meclisi seçimlerinde görülecektir, bu çerçevede partimizin aldığı oy oranı yüzde 18.81'dir." şeklinde konuştu. 

 "CHP'nin özellikle 11 büyükşehirde sonuç aldığı görülüyor. Bu aslında nevi şahsına münhasır Pirus zaferidir. Kazanınca kayıp, böyle bir şey." diyen Bahçeli, şöyle devam etti:

"Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına, hakkındaki suçlamalardan henüz aklanmamış ve hukuken temize çıkmamış bir şahıs seçilmiştir. Bize göre ilçe belediyelerindeki iradenin büyükşehir belediyesine yansımamış olması kafa karıştırıcı bir pürüz, demokratik bir zafiyettir. Bunun tamir ve telafisi şarttır."

Bahçeli, "Seçim Türkiye'de yapılmıştır, seçimi yapan Türk milletidir. ABD'ye ne oluyor, Avrupa ülkeleri niye telaşlanıyor? İç işlerimize karışmakla, demokrasimiz üzerinde kuşkular uyandırmakla nereye varmak istiyorlar?" ifadelerini kullandı.

"ORGANİZE SANDIK YOLSUZLUĞU ORTAYA ÇIKMIŞTIR"

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Organize sandık yolsuzluğu ortaya çıkmıştır. Büyükçekmece ve Maltepe'de mızrak çuvala sığmamaktadır. Islak imzalı ve mühürlü sandık sayım döküm cetveli ve sandık sonuç tutanakları ile YSK'ya bildirilen oylar arasındaki fahiş farklar, İstanbul'da seçimi gölgelemiştir." dedi.

Bahçeli, "Sonuçlar toplum vicdanında huzur bulmayacak bir anlayış içinde gelişirse İstanbul'da seçimin tekrarı çözüm olarak düşünülebilecektir." ifadelerini kullandı.

CHP'NİN İSTANBUL ADAYI EKREM İMAMOĞLU BEYLİKDÜZÜ'NDE KONUŞTU

İmamoğlu, Beylikdüzü Belediye Başkanlığı görevini Mehmet Murat Çalık'a devretti. İmamoğlu'nun açıklamaları şöyle;

"Görev devri yapılacak, Allah'ın izniyle milletin verdiği kararla biz Saraçhane'de 16 milyon insana hizmet etmeye başlayacağız. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Ama bir şeyleri hatırlatmak istiyorum. Bakın 1994 yılında Sayın Cumhurbaşkanı o dönemde aldığı oylarla çekişmeli bir yarıştan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiği dönemde SHP ve Doğru Yol hükümeti ve karar verici kişiler hiç tereddüt duymaksızın size büyükşehir belediye başkanlığını devretti mi? Bitti. İkincisi 2002 yılında yine sizin başkanlığınızda bütün türkiye'de seçimi kazandırız yine aynı dörnemin karar vericileri size bir şey dedi mi? hiç kimse size bir şey dedi mi? Artık karar verin işimize bakalım. 25 yıl yönetirken iyi şimdi kaybedince kötü mü oldu. Yapmayın, yakışmıyor"

Sosyal medya hesabından görev teslim töreninin görüntülerini paylaşan İmamoğlu, "Bir görevi devretmek asalettir. Ben Beylikdüzü Belediye Başkanlığı'nı yol arkadaşım @mmuratcalik'a teslim ettim, içim o kadar rahat ki. Size 5 yıl hizmet etmenin onurunu yaşadım sevgili komşularım, Saraçhane'de görüşmek üzere" yazdı. 

 

HT