BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. - Özel Durum Açıklaması (Genel)
[CONSOLIDATION_METHOD_TITLE] [CONSOLIDATION_METHOD]

İlgili Şirketler
[]
İlgili Fonlar
[]
Türkçe
oda_MaterialEventDisclosureGeneralAbstract|
Özel Durum Açıklaması (Genel)
oda_UpdateAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
oda_CorrectionAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
oda_DateOfThePreviousNotificationAboutTheSameSubject|
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
oda_DelayedAnnouncementFlag|
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
oda_AnnouncementContentSection|
Bildirim İçeriği
oda_ExplanationSection|
Açıklamalar
oda_ExplanationTextBlock|

29.06.2024 (dün) saat 16.00 itibariyle Çiğli Cumhuriyet Mahallesi'nde kuru alanda henüz belirlenemeyen nedenden dolayı başlayan, rüzgârın da etkisiyle Şirketimizin İzmir Harmandalı'nda bulunan %100 bağlı ortaklığımız İzmir Novtek Enerji Elektrik Üretim A.Ş.'ye ait tesisimiz dışındaki otluk ve makilik alana, ardından da Harmandalı Katı Atık Depolama Alanı'na sıçrayan bir yangın meydana gelmiştir.

İzmir İtfaiyesi, Orman İtfaiyesi ve ekiplerimizin hızlı müdahalesi ile yangın kontrol altına alınmış olup soğutma çalışmaları devam etmektedir. Tesisimizde insan ve çevre sağlığına zarar verecek herhangi bir olumsuz durum yaşanmamıştır. Yangın sırasında herhangi bir can kaybı ve yaralanma olmamıştır.

Bugün itibarıyla hasar tespit çalışmaları devam etmektedir. Tesisimiz sigorta kapsamında olup ekspertiz çalışmaları başlamıştır.

Üretim tesisimizde ciddi bir hasar olmamasına rağmen, güvenlik tedbiri olarak dün akşam üzeri tamamen ara verilen üretime, bu sabah itibarıyla kontrollü bir şekilde düşük yükte başlanmıştır. Hasar tespitini takiben ve gerekli bakımlar yapıldıktan sonra sahada en kısa zaman içerisinde olay vuku bulmadan önceki üretim seviyelerimize ulaşacağımız öngörülmektedir.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

İşbu açıklamanın İngilizce çevirisi ekte yer almakta olup, açıklama metinlerinde herhangi bir farklılık olması durumunda, Türkçe açıklama esas kabul edilecektir.

  

 Advertisement