Advertisement

- Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türksat'ın Gölbaşı yerleşkesinde Türksat 5A Uydusu Hizmete Alma Töreni'ne katılacak, partisinin genel merkezinde MYK toplantısına başkanlık edecek.

(Ankara/14.00/16.00)

1- CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.

(Ankara/12.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Çeltik, Yunak ve Akşehir ilçelerinde incelemeler yapacak, ziyaretlerde bulunacak.

(Konya/10.00-20.00)

2- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Muğla Büyükşehir Belediyesini, Milas, Menteşe ve Marmaris esnafını ziyaret edecek.

(Muğla/11.30-16.20)

3- TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun Teklifi'nin görüşmelerine devam edilecek.

(TBMM/11.00)

EKONOMİ

1- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Marmaris'teki orman yangınına müdahale sırasında şehit olan orman personeli Görkem Hasdemir'in Köyceğiz'deki cenaze törenine katılacak.

(Muğla/12.00)

2- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türksat Genel Müdürlüğünde yapılacak "Türksat 5A Hizmete Alma Töreni"ne iştirak edecek.

(Ankara/14.00)

3- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, mayıs ayına ilişkin uluslararası rezervler ve Döviz likiditesini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Bakanlar Toplantısı İtalya'nın başkenti Roma'da yapılacak. Toplantıya Türkiye'den Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu katılacak.

(Roma)

GÜNCEL

1- Dünya genelinde Kovid-19'a ilişkin gelişmeler takip ediliyor.