Advertisement
EKONOMİK VERİLER VE GÜNDEM ABONE OL

Ekonomi ve siyaset gündemi - 27 Ocak Çarşamba

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanacak Milli Güvenlik Kurulu'na başkanlık edecek.

(Ankara/14.00)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çankaya Köşkünde Milli Güvenlik Kurulu hazırlık toplantısına, ardından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Milli Güvenlik Kurulu'na katılacak.

(Ankara/13.00/14.00)

3- CHP MYK, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak.

(Ankara/13.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Holokost Kurbanlarını Anma Uluslararası Günü dolayısıyla düzenlenecek programda konuşacak, resmi temaslarda bulunmak üzere İtalya’ya hareket edecek.

(Ankara/10.45/İstanbul/16.20)

2- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı Martin Schulz ve Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Elmar Brok ile ayrı ayrı görüşecek, AP Sosyalist Grup toplantısında konuşma yapacak.

(Brüksel)

3- CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır, görevi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin'den devralacak.

(Ankara/10.30)

4- TBMM'den.

- Genel Kurul'da, çalışan anne adaylarına yeni haklar getiren kanun tasarısının görüşmelerine devam edilecek.

- Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bütçesi görüşecek.

- Adalet Komisyonu'nda, Kişisel Verilerin Korunması Kanunu Tasarısı ele alınacak.

(TBMM/14.00/10.00/11.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- İsrail ile Filistinliler arasındaki gerginlikle ilgili gelişmeler izleniyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze)

2- Suriye'deki iç savaş, bölgedeki yansımaları ve Rusya'nın hava saldırılarına ilişkin gelişmeler ile Hizbullah ve Suriye rejimi güçlerinin kuşatması altındaki başkent Şam'ın kuzeybatısındaki Madaya ve Muaddamiyye beldelerindeki insani durum takip ediliyor.
(Şam/Halep)

3- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, terör örgütü IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

4- Diyala'da, Sünnilere ait camilere düzenlenen saldırılar ve Sünni Irak vatandaşlarının bölgeden göç etmeleri için aldıkları tehditlere ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Erbil/Bağdat)

5- Yemen'de, hükümet güçleri ve Husiler arasında devam eden çatışmalar ve gelişmeler izleniyor.

(Sana)

6- Tunus'un Cezayir sınırındaki Kasrin vilayetinde başlayan ve ülke geneline yayılan işsizlerin protestoları takip ediliyor.

(Tunus)

EKONOMİ

1- TÜİK, 2014 yılı maden işletmeleri su, atıksu ve atık ile geçen yılın kasım ayına ilişkin katı yakıtlar istatistiklerini açıklayacak.

(Ankara/10.00)

GÜNCEL

1- Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde basın mensuplarının sorularını cevaplandıracak.

(Ankara/11.15)

AA