Advertisement

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kapsamında 29 Kasım-9 Ocak 2011 tarihleri arasında Hasselt Kültür Merkezi'nde ISTANBUL 2010 Projesinin üçüncü bölümü olan "Özel Koleksiyonundan Çağdaş Türk Sanatı Örnekleri" sergisi Avrupalı sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

Anvers Başkonsolosluğu'nun yaptığı duyuruya göre: İstanbul, Ankara ve Berlin GaleriArtist'in kurucusu ve tarih dergileri Artist Actual ve Artist Modern'in sahibi Dağhan Özıl'ın koleksiyonundan elli adet eserin sunulacağı sergide, Çağdaş Türk sanatının en önemli isimleri Ömer Uluç, Ergin İnan, Bedri Baykam, Bubi, Ekrem Yalçındağ ve Haluk Akakçe'nin eserleri, ayrıca Johan Tahon, Wim Delvoye, Koen Vanmechelen, Emiel Hoorne, Fred Bervoets, Panamarenko ve Jan Fabre gibi ünlü Flaman sanatçıların eserleri sergilenecek.

Sergi, 28 Kasım 2010 Pazar Günü ISTANBUL 2010 Proje Başkanı Emiel Hoorne, Hacettepe Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeynep Yasa Yaman, T.C. Anvers Başkonsolosu Deniz Çakar ve Limburg Valisi Herman Reynders'in katılacakları resepsiyon ile açılacak.