Advertisement
HABERLER ABONE OL

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), 10 Ocak 2024 tarihinde kripto para piyasaları için bir ilki gerçekleştirerek spot Bitcoin ETF başvu[1]rularını onayladı. Bu kararla birlikte SEC, altco[1]inlerin ETF sürecine kapı açmış oldu. Böylelikle Rus asıllı Kanadalı bilgisayar programcısı Vitaly Dmitrievich’in kurucusu olduğu ve kripto para piyasalarında en yüksek ikinci hacime sahip olan Ethereum tokeni Ether, ETF yolculuğuna başladı.

Bitcoin’in ETF süreci hayli uzun ve zorlu olmuştu. Dolayısıyla Ethereum için de beklentiler bu yöndeydi. Fakat sürpriz bir şekilde Ethereum ön onayı aldı. Piyasa fiyatlarına yansıyan bu onay süreci iştahı kabarttı ve ETF için “Sıradaki kripto para hangisi olur?” tartışmalarını başlattı.

Devamı Bloomberg Businessweek Türkiye'de!

Dünyanın en saygın ekonomi dergilerinden Bloomberg Businessweek artık Bloomberg HT ekibi tarafından hazırlanan içerikleriyle Türkiye’de! Türkiye ve küresel piyasalarda tüm olup bitenler, hisse senedinden para politikasına hiçbir yerde bulamayacağınız analizler, içerikler ve iş dünyası temsilcileriyle özel röportajlarla Bloomberg Businessweek Türkiye, e-dergi formatı ve yenilenen içeriğiyle yayında!

Tüm içeriklere erişmek için tıklayınız.