Advertisement
KÜRESEL PİYASALAR ABONE OL

Güney Kore wonu düşerken Hint rupisi yükseldi. Tokyo'daki Mizuho Bank'ta gelişen ülke kur stratejisti olan Hironori Sannami Brexit oylamasına dair belirsizliklerin yatırımcıların pozisyon almasını zorlaştırdığını belirterek "Piyasayı sürükleyen büyük bir gelişme de yok, bu da Asya paralarında hareketi sınırlıyor" değerlendirmesini yaptı.

Bloomberg Dolar Spot Endeksi %0.2 artışla 1,197.93 puan olurken MSCI AC Asya Pasifik Endeksi %0.5 düşerek 158.15 puan oldu.

Güney Kore wonu 3 günde ilk kez düştü. Hint rupisi %0.2 yükselirken ülke tahvilleri enflasyonun geçen ay ivmelendiğni gösteren veri sonrası düştü.

Endonezya rupisi 2 günlük ralliyi sonlandırdı. Küresel yatırımcılar 3. günde de hisse senetlerinden çıkışı sürdürdü. Tayland bahtı son toparlanmasını tersine çevirerek geriledi. Baht, Ocak ortasından beri en düşük seviyeye inmişti. Dolar endeksinde yükseliş ve hisse senedi piyasalarından çıkış para biriminin düşüşünde etkili oldu.

Filipin pesosu yükselirken Tayvan doları ise azalan risk algısıyla 3 aydan fazla sürenin en düşük seviyesine yakın seyretti.