Advertisement
HABERLER ABONE OL

Kadınlara yüzyıllardır biçilmiş annelik olgusu, büyük emek, sorumluluk, fedakârlık, sonsuz sevgi ve mücadele ile iş hayatında katlanarak devam ediyor. Modern çağ ve küresel ekonomik şartlar, kadınların ekonomik özgürlüğünü eline almasına yardımcı olsa da her çalışan anne veya iş hayatında bekâr olan anne, erkek egemen olan iş hayatının zorluklarını yaşıyor.

Pwc’nin Çalışma Hayatında Kadınlar Endeksine göre OECD ülkelerinde çalışma hayatında cinsiyet eşitliği için atılan adımlar son 10 yıldır endişe verici şekilde yavaş; 2011’den bu yana sadece 2,5 puan düşen inatçı bir yüzde 14 ücret farkı mevcut.

Devamı Bloomberg Businessweek Türkiye'de!

Dünyanın en saygın ekonomi dergilerinden Bloomberg Businessweek artık Bloomberg HT ekibi tarafından hazırlanan içerikleriyle Türkiye’de! Türkiye ve küresel piyasalarda tüm olup bitenler, hisse senedinden para politikasına hiçbir yerde bulamayacağınız analizler, içerikler ve iş dünyası temsilcileriyle özel röportajlarla Bloomberg Businessweek Türkiye, e-dergi formatı ve yenilenen içeriğiyle yayında!

Tüm içeriklere erişmek için tıklayınız.