Advertisement

ABD'de kripto paralar dijital tokenların regülasyonuna daha temkinli bir yaklaşım duyurmaya hazırlanan bankacılık denetleme kuruluşlarından kaynaklanan yeni bir engelle karşılaşmaya hazırlanıyor.

Para Birimi Denetim Ofisi (OCC) Başkan Vekili Michael Hsu, federal kurumların, hükümetin sanal paraları daha iyi ele alabilmek için bu yıl hazırladığı bir gözden geçirme olan “kripto koşusu”nun sonuçlarını içeren bir ortak açıklama yapmaya yakın olduğunu söyledi.

Hsu, OCC, Fed ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun ortak açıklamasının sektör için çok dostane olmadığını işaret etti.

Hsu, ev sahipliğini Philadelphia Fed’in yaptığı bir finansal teknoloji konferansında yaptığı açıklamada, “Kurumlar kripto faaliyetlerine yüksek bir temkinlilik derecesi ile birlikte çok dikkatli yaklaşıyor” dedi.

Hsu ayrıca, Trump’ın başkanlık döneminin sonunda OCC tarafından açıklanan ilkelerin bankaları kripto para işine girmeye teşvik etme şeklinde değerlendirilmemesi gerektiğini de söyledi. Hsu, OCC’nin, önceki başkan vekili Brian Brooks zamanında hazırladığı yorumsal mektuplar olarak adlandırılan girişime açıklık getirmeye hazırlandığını belirtti. Brooks dijital token firmalarının güçlü bir destekçisi ve şimdi bu firmalardan birinde çalışıyor.

Hsu, “Yapılacak açıklamalar, güvenlik ve sağlamlığın olağanüstü olduğunu vurgulayacak. Çok dikkatli ve temkinli ilerleyeceğiz ve bankaları da aynı şekilde ele alacağız” dedi.