Advertisement

Biden yönetimi, omicron varyantı ile mücadele etmek amacıyla seyahat kurallarını sıkılaştırmayı planlıyor Bloomberg'e konuşan konu hakkında bilgiye sahip kaynaklara göre, ABD’ye hava yoluyla gelen tüm yolcular, aşı durumları ne olursa olsun, yola çıkışından sonra bir gün içinde teste tabi tutulacak.

Başkan Joe Biden yeni tedbirleri, kış döneminde pandemiyi kontrol altına almaya yönelik planlarının detaylarını vereceği Perşembe günkü konuşmasında duyurmayı planlıyor. Mevcut kurallar altında, aşılarını yaptırmış yolcular ABD’ye gitmek üzere uçağa bindikten sonra üç gün içinde test yaptırmak zorunda. Değişikliklerden sonra bu süre bir güne inecek.

ABD geçen hafta, son 14 gün içinde Afrika'nın güneyindeki sekiz ülkede bulunmuş yabancı uyrukluların ülkeye gelişlerini yasaklayan seyahat kısıtlaması getirdi. ABD yönetimi bu tedbirlerin ne kadar süreceği hakkında bilgi vermedi.

Washington Post’da daha önce yayınlanan bir haberde, yönetimin seyahat kısıtlamalarını sıkılaştıracağına ilişkin planlara yer verilmişti.