Advertisement
FİNANSAL TEKNOLOJİ ABONE OL

Aktif Bank Dijital Bankacılık, Pazarlama ve Ödeme Sistemleri Grup Başkanı Gülben Yağcı, regülasyonun bankacılık sektörüne çok farklı kapılar açtığını, dijital bankacılık, servis bankacılığı ve açık bankacılıkla birlikte sektörü hareketli günlerin beklediği bir döneme girildiğini söyledi. Bloomberg HT televizyonunda Sefer Yüksel'in hazırlayıp sunduğu Finansal Teknoloji programına konuk olan Yağcı, dijital müşteri edinim süreçleriyle başlayan sektördeki demokratikleşmenin, özellikle açık bankacılık ile birlikte yakın bir zamanda doruk noktasına ulaşacağını öngördüklerini belirtti. Yağcı, "Hem regülasyonun dijital bankacılığın önünü açan düzenlemeleri hem de sektöre dahil olan oyuncularla birlikte müşteriye sunulan ürün ve hizmetler anlamında 2023’te çeşitliliğin ve rekabetin artmasını bekliyoruz" dedi.

'N Kolay'ı ana kanal olarak konumladık'

Aktif Bank'ın dijital bankası N Kolay’ı kullanıcıların ihtiyaçlarına yanıt veren, yenilikçi çözümler sunan, en iyi müşteri deneyimine hizmet eden ana kanal olarak konumlandırdıklarını kaydeden Yağcı, "Sektörün dönüşümü giderek hızlanırken, biz de en iyi deneyime hizmet eden işler yapmak zorunda olduğumuzun farkındayız ve bu yönde yoğun bir yol haritamız var. N Kolay’ın halihazırda var olan ürün ve hizmet setini sürekli genişlettiğimiz, ve müşteri deneyimini güçlendirdiğimiz bir süreçteyiz; önümüzdeki dönemde de bu kapsamdaki çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

'Gerçek ücretsiz bankacılık hizmeti'

"N Kolay dijital bankamız ile ilgili en önemli hedefimiz; uygulamamızı Türkiye’nin en kapsayıcı, en sevilen, en fazla müşteri tabanına sahip dijital bankasına dönüştürmek" diyen Yağcı, "UPT ile yurtdışına para transferi, Sigortayeri ile sigorta ürünlerini eklemek ilk önceliğimiz. Yeni nesil bankacılık çözümleriyle müşterilerin finansal ihtiyaçlarını karşılamak ve bu anlamda hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirdikleri N Kolay uygulaması üzerinden; gerçek ücretsiz bankacılık hizmeti verme, yenilikçi kredi ürünleri sunma, tüketiciye günlük yüksek faiz sağlayan bono, oldukça rekabetli faizli repo, getiri şampiyonu fonlar gibi yatırım alternatifleriyle çok geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz" şeklinde konuştu.

'N Kolay Bono bakiyesi yüzde 85 büyüdü'

Yüksek faizle günlük kazanç sağlayan N Kolay Bono'nun sektörün en çok tercih edilen yatırım ürünlerinden biri olduğunu belirten Yağcı, 2022 yılında N Kolay Bono bakiyesinin yüzde 85 büyüdüğünü söyledi. Döviz işlemi yapmak isteyenlere dar makas avantajıyla sunduklarını ifade eden Yağcı, "FX işlemlerinin yanı sıra esnek vadeli ve rekabetçi faizli USD/EURO repo ürünümüzle döviz birikimlerini değerlendirme imkânı sağlıyoruz. N Kolay uygulamamızda yer alan tüm TEFAS fonlarına ek olarak iştirakimiz Aktif Portföy’ün yönettiği kendi alanında getiri lideri, ödüllü fonlarımızı da müşterilerin kullanımına sunuyoruz. Kullanıcılarımız tarafından büyük ilgi gören fonlarımızın işlem hacmi 2022 yılında 8 kat arttı" dedi.