Advertisement
HABERLER ABONE OL

Albaraka Türk Katılım Bankası'ndan üst düzey yönetimde kapsamlı değişiklikler yaşandı.

Oluşturulan yeni yapıyla, Bankanın sunduğu hizmetlerde müşteriyi merkezde tutmaya devam ederken güçlü teknolojik altyapıdan yararlanarak daha hızlı ve kaliteli hizmet sağlanacağı belirtildi.

Açıklamada “Veri analitiğini ön planda tutan yeni yapı, süreçlerde çevikliği, verimliliği ve esnekliği artırırken bankanın uzun süredir odaklandığı dijitalleşme ve teknoloji yatırımlarının müşteri gereksinimlerine daha etkin ve koordineli şekilde yanıt vermesini amaçlıyor” ifadesine yer verildi.

Bankadan Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) açıklamaya göre, İnsan Kıymetleri ve İdari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Çelik, Merkezi Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Volkan Evcil, Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Boz, Finanstan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çetin, Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Altundağ, Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Fatih Yorulmaz bankadaki görevlerinden ayrıldı.

Görevden ayrılan isimlerin yerine atamalar yapıldı.

Buna göre, Finans ve İnsan Kıymetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Umut Çakmak, Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Çölmek, Kredilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Faruk Torlak, Kredi İzleme ve Hukuki Takipten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Emin Çonkar, Bireysel ve Özel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Uludağ, Tüzel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serhan Akyıldız ve Bilgi Teknolojileri ve Dijital Kanallar Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yasemin Aydın oldu.

Turgut Simitcioğlu'nun Genel Müdür Başyardımcısı, Ömer Emeç'in Strateji ve Dönüşümden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (Yatırımcı İlişkilerinden de sorumlu), Serhan Yıldırım'ın Hazine ve Uluslararası Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevlerine devam etmelerine kadar verildi.

Değişiklikler hakkında konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Houssem Ben Amor “sektördeki ilk katılım bankası olmanın bilinciyle kendimizi modern bankacılık uygulamalarının getirdiği dönüşüme devamlı olarak adapte ediyoruz. Değişen iş gücü yapısı, küresel trendler, müşteri dinamikleri ve yeni stratejik odaklar aynı zamanda periyodik bir bakış açısı değişikliği getiriyor. Bu yaklaşımla yeni nesil bankacılık modeline uyum sağlamak ve elde ettiğimiz finansal başarıları daha da yukarı taşımak için kapsamlı bir çalışmanın neticesinde yeni organizasyon yapımızı duyurduk” ifadesini kullandı.