Advertisement
 • 01
  Aşı geldi, Netflix abonesi gitti

  ABD'de aşılamaların hız kazandığı yılın ilk çeyreğinde Netflix'in abone sayısı beklentilerin altında kaldı. Piyasanın beklentisi 2021’in ilk çeyreğinde Netflix’in kullanıcı sayısını 6,29 milyon artırması yönündeyken, şirket bu sayıyı 3,98 milyon artırabildi.

  Bu düşüşün Kovid-19’un etkilerinin görece olarak azalmasından dolayı olduğunu söyleyen şirket, salgında yaşanan böylesine bir büyümenin şirketin 2021 sonuçlarına zarar vereceğini belirtti.

 • 02
  Aşı geldi, Netflix abonesi gitti

  10 yıl boyunca “ipek kadar pürüzsüz” bir büyüme yakaladıklarını belirten Netflix CEO’su Reed Hastings, şu anki büyüme eğiliminin inişli çıkışlı olduğundan yakındı.

 • 03
  Aşı geldi, Netflix abonesi gitti

  Netflix’in hisseleri, büyümenin beklentileri karşılayamamasıyla yüzde 13 düşüş kaydederken, Bloomberg Intelligence analistleri ise kısa vadedeki gürültüye rağmen şirketin uzun vadeli tezinin her zamankinden daha güçlü olduğu belirtti.

 • 04
  Aşı geldi, Netflix abonesi gitti

  MoffetNathanson Analisti Micchael Nathanson ise düşüş ile ilgili, “Bu çeyrek izleyecek hiçbir şey yoktu” dedi. Salgın Netflix’e müşteri edinme konusunda bir kaldıraç sağlarken, prodüksiyonların salgın nedeniyle sekteye uğramasıyla yeni içerik üretimini yavaşlatarak şirketi sıkıştırmış oldu.

 • 05
  Aşı geldi, Netflix abonesi gitti

  Netflix, Kovid-19 salgınıyla birlikte 2020 yılında tarihindeki en güçlü ilk çeyreklerinden birini geçirerek 15,8 milyon yeni abone kazanmıştı. Şirket bu dönemde kullanıcı sayısını 167 milyon 182 milyona çıkarmıştı.