Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

Bitcoin’in haziran dip seviyelerinden aralıksız bir şekilde toparlanması “100 bin dolar” tahminlerinin yeniden telaffuz edilmesine yol açıyor. En büyük kripto para birimi dördüncü hafta üst üste haftalık kazanca doğru ilerlerken, temmuz dip seviyesinden %50 yükseliş kaydetti.

Sabah saatlerinde yatay seyreden Bitcoin 45.600 dolardan alıcı buluyor. Yine de Bitcoin’in düşüşüne yol açan Çin’in madenciliği yasaklaması, ABD’nin regülasyon hazırlığı gibi gündem maddeleri güncelliğini koruyor.

CoinShares Strateji Müdürü Meltem Demirörs’e göre kripto dünyasında birçok belirsizliği ortadan kaldıracak olması sebebiyle yeni regülasyonları birçok yatırımcı pozitif katalizör olarak algılıyor.

Bloomberg Intelligence’tan Mike McGlone ise bu sene yakalanan zirve seviyeye ulaşmak için hala alan olduğuna dikkat çekerken Fundstrat Global Advisors Kurucu Ortağı Tom Lee 2021 sonuna kadar Bitcoin’de 100 bin doların görülebileceği tahminini yaptı. Lee yayımladığı notta “Bitcoin’in 200 günlük ortalamasını kırması durumunda güçlü bir ralliye gireceğini düşünüyoruz” dedi.

Bitcoin, son iki günü 200 günlük hareketli ortamasının üzerinde kapatmayı başarırken bugün de ortalamanın üzerinde kapatması halinde bu seviyeden destek bularak yükselişini sürdürebilir.