Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

Bitcoin'un bu hafta hızlı bir şekilde yükselerek 14 bin dolara yaklaşmasının ardından düşüşü de hızlı oldu.

Piyasa değeri en yüksek kripto para Bitcoin, Çarşamba günkü işlemlerde 13,851 dolar ile Ocak 2018'den beri en yüksek seviyeye tırmanmasının ardından haftalık kazancının önemli bir kısmını hızlı bir şekilde geri vererek Perşembe günü 10 bin dolara geriledi.

Önde gelen kripto para işlem platformlarından Coinbase Inc., dün sistemin devre dışı kaldığı yönünde açıklama yayınladı, yaklaşık bir saat sonra sorunun çözüldüğünü bildirdi.

Bitcoin Aralık 2017'de 19 bin doları aşarak tüm zamanların zirvesini görmesi sonrasında hızlı bir şekilde düşmüştü. Cansız geçen 2018'in ardından 2019'un ilk aylarında tekrar yükselişe geçen kripto para, Facebook'un tanıttığı Libra'dan destek buldu.

Facebook tarafından yakın zamanda gelen açıklamada ABD'li teknoloji devinin kendi kripto parası Libra ve dijital cüzdanı Calibra'yı 2020'de kullanıma sunacağı belirtilmişti.

Ayrıca Wall Street kurumlarından gelen destekleyici adımlar kripto para boğalarını destekliyor. Kripto paralar ile ardındaki Blockchain teknolojisinin ana akım şirketler tarafından geniş çaplı destek bulacağına dair beklentiler dijital varlıkların kazançlarında etkili oluyor.

Kripto para haftanın son işlem gününde TSİ 14:50'de yüzde 11 artıda 11,930 dolardan alıcı buldu. Bu hafta yüzde 20 civarı değer kazanan Bitcoin'un haftalık seyri şu şekilde: