Advertisement

Kuzugrup GYO'nun gong töreni, Borsa İstanbul AŞ Genel Müdürü Korkmaz Ergun, Kuzugrup GYO Yönetim Kurulu Başkanı Özen Kuzu, Tera Yatırım Menkul Değerler AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Emre Tezmen ve Borsa İstanbul yöneticilerinin katılımıyla Borsa İstanbul'da gerçekleştirildi.

Korkmaz Ergun, törende yaptığı konuşmada, Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayan Kuzugrup GYO'nun toplam 1 milyar TL'nin üzerinde halka arz büyüklüğüne ve 2 milyonu aşan yatırımcıya ulaşan başarılı bir halka arz gerçekleştirdiğini söyledi.

Kuzugrup GYO'nun halka arzdan elde ettiği gelirle yeni yatırımlarını gerçekleştirerek dağıtım alanını daha da genişleteceğini aktaran Ergun, "Halka arzın başarıyla sonuçlanması için emek harcayan herkese, tüm şirket çalışanlarına, aracı kuruma teşekkür ediyorum. Kuzugrup GYO'ya 'Borsamız ailesine hoş geldiniz' diyor, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Halka arzlarına 5,6 kat gibi rekor bir talep geldiğini vurgulayan Özen Kuzu ise, şu değerlendirmede bulundu:

"Katılımcı sayısı 2 milyon 114 bin 922 oldu. Böylece Kuzugrup GYO, son dönemde gerçekleştirilen halka arzlar arasında yatırımcılardan en fazla talep alan halka arzlar arasına girdi. Tüm yatırımcılarımızın ilgisine ve güvenine teşekkür ederiz.

Kuzugrup GYO'nun portföyünde İstanbul Ataköy'de yer alan JW Marriot Marmara Sea İstanbul bulunuyor. Halka arzımızdan elde edeceğimiz kaynağı hem bu otelimizin yatırımında hem de bu alanda yeni yatırımlarda kullanacağız. Gelecekte de benzer konseptte farklı projeler geliştirerek ülkemize yatırım yapmaya devam edeceğiz."

En fazla talep alan halka arzlar arasına girdi

Tera Yatırım konsorsiyum liderliğinde 21-22-23 Ağustos tarihlerinde 20,76 TL fiyat üzerinden talep toplanan halka arzın büyüklüğü 1 milyar 38 milyon TL oldu. Halka arz sonuçlarına göre, sermaye artırımı ve ortak satışı yoluyla halka arz edilen 50 milyon TL nominal değerli payların 5,6 katına denk gelen 280 milyon 244 bin 19 TL nominal değerli talep geldi.

Yurt içi bireysel yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 5,7 katı, yurt içi kurumsal yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 9,1 katı ve yurt dışı kurumsal yatırımcılara nihai tahsisat tutarının yaklaşık 2,6 katı talep alındı. Bu kapsamda yurt içi bireysel yatırımcılardan 2 milyon 114 bin 770, yurt içi kurumsal yatırımcılardan 139, yurt dışı kurumsal yatırımcılardan 13 başvuru yapıldı. Böylece toplam 2 milyon 114 bin 922 adet başvuru ile Kuzugrup GYO, son dönemde gerçekleştirilen halka arzlar arasında yatırımcılardan en fazla talep alan halka arzlar arasına girdi. Payların yüzde 55'i yurt içi bireysel yatırımcılara, yüzde 20'si yurt içi kurumsal yatırımcılara, yüzde 25'i ise yurt dışı kurumsal yatırımcılara dağıtıldı. Şirketin halka açıklık oranı ise yüzde 25 oldu.

Kuzu Grup'un halka açılan ilk şirketi olan Kuzugrup GYO, "KZGYO" koduyla Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başladı.