Advertisement
HABERLER ABONE OL

Çin’in doğu bölgesindeki imalat sektörü merkezi Zhejiang’da bulunan halka açık en az 17 şirket, ülkede Kovid-19 salgınının bölgeyi olumsuz etkilemeye devam etmesi ile birlikte üretimlerine ara verdi.

Düzenleyici kuruluşa yapılan açıklamaya göre, firmalar, hükümetin virüsü önlemeye yönelik çabaları ile tam işbirliği içinde olabilmek için üretimi geçici olarak durdurduklarını kaydettiler.

Bloomberg'in haberine göre söz konusu firmaların önemli kısmı Shaoxing kentinde bulunuyor ve bu kent, Pazartesi günü ülke çapındaki 80 Kovid vakasının 55’ini rapor etti.

Durumdan etkilenen halka açık şirketler arasında elektronik üreticisi Zhejiang Jingsheng Mechanical and Electrical Co. Ltd., LED şirketi Zhejiang Yankon Group Co. Ltd., otomobil parçaları şirketi Zhejiang Fenglong Electric Co., fan ekipmanları üreticisi Zhejiang Jindun Fans Co. Ltd. ve kimyasal ürün imalatçısı Zhejiang Zhongxin Fluoride Materials Co. Ltd. yer alıyor.

Bölgede yer alan ve çoğu yeni vakaların büyük kısmının rapor edildiği Shaoxing kentinin bir bölgesi olan Shangyu’da bulunan şirketlerin stokları, aralarında Zhejiang Yankon’daki yüzde 8,8’lik düşüş dahil, Pazartesi günü azaldı.