Advertisement

Citigroup'a göre, ABD Hazine tahvillerindeki ralli şimdilik biraz fazla ileri gitmiş olabilir.

Jeremy Hale’in de aralarında olduğu stratejistler Çarşamba günü yayımladıkları notta, "Yatırımcılar, olası bir çift dip formasyonu ve ivmedeki potansiyel zayıflamanın faizin kısa vadede yüzde 2.60 seviyesine çıkabileceğini işaret etmesi ile birlikte, 10 yıl vadeli ABD Hazine tahvillerindeki uzun pozisyonlarından karlarını realize etmeliler" dedi.

Stratejistler, "10 yıl vadeli tahvillerin faizi yüzde 2.35'teki ilk hedefimizinden yükseldi ve çift dip formasyonunu oluşturmaya hazırlanıyor. Bu durum, yüzde 2.60'taki yılbaşından bu yana görülen aşağı trendin üst noktasının hedeflenebileceğini işaret ediyor" dedi ve "10 yıl vadeli Hazine tahvillerindeki uzun pozisyonlarımın karını realize ediyruz ve eğer faizler yeniden yükselirse tekrar girmeyi düşünüyoruz" değerlendirmesinde bulundu.

10 yıllıkların faizi bu ay şimdiye kadar ABD-Çin ticaret savaşının yeniden canlanmasıyla 12 baz puan geriledi. Yatırımcılar, Fed’in son toplantı tutanaklarının yetkililerin faizler konusunda "bir süre için" sabırlı olunmasının uygun olduğunu düşündüğünü göstermesine rağmen, halen yıl sonuna kadar Fed'in faiz indirmesini bekliyor.

 

 

 

 

 

.