Advertisement
HABERLER ABONE OL

HANDE BERKTAN

California merkezli Amerikan bilgisayar oyun ekipmanları ve donanım üreticisi Corsair, kişiselleştirilebilir klavye üreticisi Drop'u satın alarak pazar payını genişletmeyi planlıyor.

Klavyeler, oyun tutkunları için önemli bir ekipman ve özellikle rekabetçi oyunlarda kişiselleştirilmiş oyun klavyeleri son dönemin trendi. Corsair’ın bu stratejik satın alma hareketi, özellikle kişiselleştirilebilir klavye trendinin yükselişte olduğu bu dönemde, Drop’un bu konudaki pazar payını Corsair’ın küresel erişimiyle birleştirerek pazar liderliğine oynuyor.

Satın almanın mali değeri açıklanmazken, anlaşmanın nakit ödeme ile gerçekleşeceği duyuruldu.

Drop CEO'su Jef Holove, haberi doğrulayan bir blog yazısında "Drop, Corsair tarafından satın alındı. Bunun Drop için ne anlama geleceğine ve bizim seçici, bağlı, meraklı topluluğumuza odaklanmamız sizin için ön planda olacaktır” dedi.

Corsair CEO'su Andy Paul yaptığı açıklamada, "Tüketici tarafından değiştirilebilen kişiselleştirilmiş klavyeler, oyun çevre birimleri alanındaki en hızlı büyüyen trendlerden biri. Drop, bu alandaki rekabet üstünlüğünü kanıtlayan bir firma ve Corsair'in pazardaki konumuyla Drop markasını dünya çapında önemli ölçüde büyütmeyi umuyoruz. Drop'un dahil olduğu meraklı topluluğa özel Corsair ve Elgato ürünlerini sunabileceğimiz için de heyecanlıyız." dedi. Özellikle genç ve teknoloji meraklısı bir kitlesi olan Drop, bu alanda liderliği hedefliyor.

Corsair, ayrıca Yüzüklerin Efendisi ve Marvel IP'sini içeren klavye tuşlarını içeren yüksek profilli markalama çalışmalarıyla da dikkat çekiyor.

Corsair, hatırlanacağı üzere Elgato Games’i 2018'de satın aldı ve bu markayla ürünler çıkarmaya devam ediyor. Şirketin kendine ait birkaç mekanik klavyesi var ve Drop'u kendi markası olarak işletmeye devam edecek. Corsair 2019 yılında bilgisayar üreticisi Origin PC ve denetleyici üreticisi Scuf Gaming’i satın almıştı.