Advertisement
KRİPTO PARA ABONE OL

Fransız denetleme şirketi Mazars Group, kripto sektöründeki tüm müşterileri ile çalışmayı durdurdu. Gelişme, şirketin müşterilerinden olan Binance tarafından duyuruldu.

Bir Binance sözcüsü Bloomberg’e, “Mazars, aralarında Binance, KuCoin ve Crypto.com’un da bulunduğu, kripto sektöründeki tüm müşterileriyle çalışmayı geçici olarak durdurduğunu belirtti. Maalesef bu, şimdilik Mazars ile çalışamayacağımız anlamına geliyor. Daha fazla şeffaflık olması taraftarıyız ve önümüzdeki aylarda bu detayları en iyi şekilde nasıl verebileceğimizi araştırıyoruz” açıklamasını yaptı.

Açıklamanın ardından Bitcoin yaklaşık yüzde 2,5 değer kaybetti.

Ana merkezi Paris’te yer alan Mazars, Kasım ayında FTX’in çöküşünün ardından kripto sektöründe “rezervlerin kanıtı” adı verilen uygulamanın başlamasının ardından, Binance ve diğer büyük kripto varlık platformlarının rezerv kanıtlarını denetleyen şirket olmuştu.

Rezervlerin kanıtı adı verilen raporlar, platformların elinde bulunan kripto varlıklarını brüt olarak göstermesi, bu varlıkların ne kadarının kullanıcılara ait olduğunu belirtmemesi ve sürekli güncellenmemesi nedenleriyle eleştirilmişti.