Advertisement

Dolar, Beyaz Saray ile Demokratlar arasındaki sınırlı bir teşvik paketine ilişkin görüşmelerin sürmesiyle G - 10 paralarının çoğu karşısında geriledi.

ABD Başkanı Donald Trump Demokratlara yasasının geçirilmesine yönelik çağrıda bulundu. Temsilciler Meclisi Sözcüsü Nancy Pelosi hava yolu sektörüyle ilgili bir desteğe açık olduğunu söyledi.

Seçime bir aydan az bir süre kalan ABD'de başkan yardımcılığı münazarasında Senatör Kamala Harris ve Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD ekonomisi de dahil olmak üzere bir çok konuda tartıştı.

Singapur'da CMC Markets Plc piyasa analisti Kelvin Wong, "Teşvik beklentileri konusunda hala biraz risk iştahını artıran iyimserlik söz konusu. Dolarda gördüğümüz sınırlı satış bununla ilgili. İnsanlar gelecek haftaki başkanlık münazarasından daha fazla ipucu edinecek." dedi.

Doların önemli piyasa paraları karşısındaki değerini ölçen Bloomberg Dolar Spot Endeksi (BBDXY) düşüşünü ikinci seansa taşıyarak yüzde 0.2 geriledi. Yeni Zelanda Doları/ABD Doları paritesi yüzde 0.5'lik kaybını silerek 0.6582'den işlem gördü. Avustralya Doları/ABD Doları paritesi yüzde 0.2 yükselerek 0.7150'den alıcı buldu.