Advertisement
HABERLER ABONE OL

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Valiliği ziyaret edecek, Bursa İş Dünyası Buluşması programına ve Bursa STK Temsilcileri ve Kanaat Önderleri ile İftar Programı'na, Kocaeli Kanaat Önderleri Buluşması programına katılacak.

(Bursa/14.00/16.00/18.30/Kocaeli/21.30)

2- CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Samsun'da Cumhuriyet Meydanı'nda ve Sinop'ta İskele Meydanı'nda halkla buluşacak.

(Samsun/13.00/Sinop/16.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Kozcağız Belediyesini, Kozcağız Seçim İrtibat Bürosu'nu ve esnafı ziyaret edecek, Abdipaşa'da iftar programına katılacak.

(Bartın/13.30-19.11)

2- Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Afyonkarahisar'da esnaf ziyaretinde bulunacak, Çankaya Köşkü'nde Gönül Elçileri Projesi kapsamında düzenlenecek 81 ilin vali eşleriyle iftar programına iştirak edecek.

(Afyonkarahisar/13.30/Ankara/19.08)

3- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Tulumtaş Mağarası'nın resmi açılış törenine katılacak.

(Ankara/14.00)

4- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Şakir Nuhoğlu Camisinde öğle namazını kılacak, Ravza Caddesi'nde esnafı, Şehir Hastanesi Yerleşkesi'ni ziyaret edecek, Kızıltepe Devlet Hastanesi Ek Bina'da basına açıklama yapacak.

(Mardin/12.30-15.15)

5- İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Efeler Belediye Başkanlığını ve Nazilli esnafını ziyaret edecek, Söke'de iftar programına, Kuşadası'nda mitinge iştirak edecek.

(Aydın/13.45-21.00)

6- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Emir Sultan Camisinde öğle namazı kılacak, Kanaat Önderleriyle İstişare Toplantısı'na katılacak, Bıçakçılar Çarşısı'nda esnafı ve Rizeliler Derneği'ni ziyaret edecek, Ulucamii'de ikindi namazını kılacak, çarşı bölgesi esnafını ziyaret edecek, Bursa Büyükşehir Belediyesince düzenlenecek Gürsu İlçe İftarı programına katılacak.

(Bursa/13.15-18.30)

EKONOMİ FİNANS

1- Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Valiliği, Dünya Ormancılık Günü kapsamında yeşil vatan eğitim tırını ziyaret edecek, fidan dağıtacak, fidan dikim etkinliğine katılacak, Sarıçay 3. köprüde incelemelerde bulunacak, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünü ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek, tohum ve sera örtü naylonu dağıtım törenine katılacak, sektör paydaşlarıyla bir araya gelecek, iftar programına iştirak edecek.

(Çanakkale /11.30-19.30)

2- Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Körfez İşbirliği Konseyi Serbest Ticaret Anlaşması Ortak Bildiri İmza Töreni'ne ve MÜSİAD Ankara Geleneksel İftar Programı'na katılacak.

(Ankara/09.30/19.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Güney Çevre Yolu şantiyesinde incelemelerde bulunacak, Şalpazar'ında halkla bir araya gelecek, Beşikdüzü'nde miting düzenleyecek, Çarşıbaşı seçim bürosu açılışına katılacak, Akçaabat Düzköy şantiyesinde inceleme yapacak, özel bireyler ile iftarda buluşacak, çay ocağını ziyaret edecek.

(Trabzon/ 09.30-20.30)

4- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Para Politikası Kurulu toplantısında faiz kararını açıklayacak, haftalık para ve banka istatistiklerini duyuracak.

(Ankara/14.00/14.30)

5- TÜİK, ocak ayı tarımsal girdi fiyat endeksini açıklayacak.

(Ankara/10.00

6- Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, haftalık bankacılık sektörü verilerini duyuracak.

(Ankara/14.00)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Uluslararası Atom Enerjisi ve Belçika Hükümeti’nin ev sahipliğinde Brüksel’de düzenlenecek Birinci Nükleer Enerji Zirvesi’ne katılacak.

(Brüksel)

2- AB Liderler Zirvesi'nin ilk gün oturumları yapılacak.

(Brüksel)

3- İsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne saldırıları ve insani krize ilişkin gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs/Gazze/Kahire)