Advertisement

Ekonomi ve siyaset gündemi- 23 Mart 2019

Ekonomi ve siyaset gündemi- 23 Mart 2019

Ekonomi ve siyaset gündeminden öne çıkanlar

23 Mart 2019 Cumartesi, 08:52 Güncelleme: 23 Mart 2019 Cumartesi, 08:56

Ekonomi ve siyaset gündemi- 23 Mart 2019

1- Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKM Hipodrom'da Büyük Ankara Mitingi'ne katılacak.

(Ankara/13.30)

2- TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Sancak Dostları Platformu Dayanışma Yemeği'ne katılacak.

(İstanbul/19.00)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Tez Koop İş Genel Kurulu'na katılacak, Artvin'de halka hitap edecek ve esnaf, Ticaret Odası ve kooperatif temsilcileri ile bir araya gelecek.

(Ankara/10.00/Artvin/16.00/17.00)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Valilik ve AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret edecek, esnafla buluşacak, Sıfır Atık Ayrıştırma Tesisi Proje Tanıtım Toplantısı'na katılacak.

(Muş/11.20/11.50/12.30/13.30)

2- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bayburtlular Kahvaltısı"na katılımının ardından, Küçükçekmece'de Aşık Veysel Caddesi, Sefaköy'de Fevzi Çakmak Meydanı, Eyüpsultan'da Yeşilpınar Yağlıdere Parkı, Kartal'da Hürriyet ve Orhantepe mahalleleri, Şile'de ise Çavuş Mahallesi'nde vatandaşlara hitap edecek.

(İstanbul/10.00/19.00)

3- Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Valilik ve AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaret edecek, sektör temsilcileri ile bir araya gelecek.

(Isparta/15.30/16.00/17.00)

4- Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Valilik ziyareti ve İl Sağlık Müdürlüğü sunumunun ardından basın açıklaması yapacak, Şehir Hastanesi inşaatında incelemelerde bulunacak, Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi'ni ziyaret edecek.

(Gaziantep/12.30/13.00/14.15/15.15)

5- AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Ataşehir Sivaslılar Buluşması'na katılacak.

(İstanbul/19.00)

6- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Akçaşehir ve Sudurağı beldelerinde düzenlenecek mitinglerde halka hitap edecek, SKM açılışını gerçekleştirecek, Valilik ziyaretinde bulunacak ve il merkezindeki mitingde konuşacak.

(Karaman/12.00/14.00/15.30/16.30/17.00)

EKONOMİ

1- Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Sivas'ta Valilik, Belediye, Ticaret ve Sanayi Odası, Organize Sanayi Bölgesi ziyaretinde bulunacak, Cumhuriyet Teknokent Açılış Töreni'ne katılacak.

(Sivas/11.00-16.30)

2- Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Uludağ Ekonomi Zirvesi ile Dünya Meteoroloji Günü Kutlama Programı'na iştirak edecek.

(Bursa/ 11.50/14.00)

3- Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, Trabzon'da çeşitli temas ve ziyaretlerde bulunacak, vatandaşlara hitap edecek.

(Trabzon/10.00-19.30)

DÜNYA DİPLOMASİ

1- Brexit konusunda yeni referandum yapılmasını isteyen gruplar Londra'da yürüyüş düzenleyecek.

(Londra)

2- Yeni Zelanda'nın Christchurch şehrindeki iki camiye düzenlenen terör saldırısının ardından bölgedeki gelişmeler ve teröre tepkiler takip ediliyor.

(Christchurch/Ankara)

3- Suriye iç savaşındaki gelişmeler ile bölgedeki durum izleniyor.

(Halep/İdlib)

SPOR

1- 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde ilk hafta D, F ve J gruplarında yapılacak maçlarla tamamlanacak.

2- A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri H Grubu'nda 25 Mart'ta Eskişehir'de Moldova ile oynayacağı maçın hazırlıklarına Arnavutluk'ta Loro Borici Stadı'nda yapacağı basına kapalı antrenmanla başlayacak ve Eskişehir'e gidecek.

(İşkodra/13.00/Tiran/18.00)

3- Ümit Milli Futbol Takımı, 2021 Avrupa Şampiyonası Elemeleri 3. Grup'taki ilk maçında deplasmanda Arnavutluk ile karşı karşıya gelecek.

(Elbasan/21.00)

4- Galatasaray Kulübünün yıllık olağan mali genel kurul toplantısı Lütfi Kırdar Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek.

(İstanbul/10.00)

5- Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 23. hafta Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol-Pınar Karşıyaka, Galatasaray Doğa Sigorta-Beşiktaş Sompo Japan, Banvit-İstanbul Büyükşehir Belediyespor müsabakalarıyla başlayacak.

(Sakarya/13.00/İstanbul/15.15/Balıkesir/17.30)

6- Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nde 23. hafta Gündoğdu Adana Basketbol-Mersin Büyükşehir Belediyespor, OGM Ormanspor-BOTAŞ, Çukurova Basketbol-Canik Belediyespor, Kırçiçeği Bodrum-İstanbul Üniversitesi, Bellona Kayseri Basketbol-İzmit Belediyespor, Galatasaray-Hatay Büyükşehir Belediyespor karşılaşmalarıyla başlayacak.

(Adana/Ankara/Mersin/Muğla/14.00/Kayseri/16.00/İstanbul/17.30)

7- Voleybolda AXA Sigorta Kadınlar Kupa Voley final etabı İzmir'de yarı final maçlarıyla sürüyor. Eczacıbaşı VitrA- Galatasaray HDI Sigorta ve Vakıfbank-Fenerbahçe Opet karşılaşacak.

(İzmir/14.00/17.00)

8- Hentbol Erkekler Süper Lig'in 20. haftasında 2 maç yapılacak.

9- TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig'de 28. hafta altışar maçla başlayacak.

10- Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'nin 19. haftasında Beşiktaş ile Galatasaray, Süleyman Seba Spor Salonu'nda karşılaşacak.

(İstanbul/16.00)

AA



ÖNE ÇIKAN HABERLER
PİYASA ÖZET
Son %
BIST 100 97.774 -0,65
USD/TRY 5,8190 0,51
EUR/TRY 6,4992 0,45
EUR/USD 1,1166 -0,05
FAİZ 14,29 0,00
ALTIN/ONS 1.490,91 0,06
BRENT 58,73 -1,16
© haberturk.com
Yukarı