Advertisement
HABERLER ABONE OL

Erdemir, BofA'nın şirket hisselerine ilişkin analist notuna itiraz etti.

OYAK Maden Metalurji Finansal Yönetim ve Mali İşler Grup Başkan Yardımcısı Mustafa Serdar Başoğlu Bloomberg'e yaptığı yazılı açıklamada, raporu yazanın son 2 yılda şirketin hiçbir yatırımcı sunumuna, konferansına veya analist brifingine katılmadığını söyledi.

Başoğlu “İlgili rapor şirketimizin görüş ve beklentilerini kapsamamaktadır. Oldukça eksik ve tamamen yanlış varsayımlar üzerine kurulan hatalı bir model içermektedir. Şirketimiz ve sektör gerçeklerini anlamadan kullanılan modele mesnet oluşturan temel varsayımların dahi yanlış olduğu raporda şirketimizle ilgili tespitlere katılmıyoruz. Zaman kimin haklı çıktığını gösterecektir.

Türkiye’nin lider çelik üreticisi olan şirketimiz 2023’te ülkemizde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle yaşadığı ciddi üretim ve satış kaybına rağmen çok kısa sürede tam kapasite üretim seviyelerine geri dönmüş ve bu yıl da tam kapasite üretim ve ürettiği her tonajı satışa döndürme hedefiyle çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir” ifadelerini kullandı.

BofA Securities sözcüsü konuya dair hemen yorum yapmadı.

Erdemir’in açıklamasında “Firmamız 2023 yılında ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeniyle ciddi üretim ve satış kaybına rağmen çok kısa sürede tam kapasite üretim seviyelerine geri dönmüştür" dendi.